seminars rezeknes centralaja biblioteka

2010. gada 15. oktobrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā notika seminārs Rēzeknes reģiona bibliotekāriem, uz kuru bija ieradušies 77 bibliotekāri gan no publiskajām, gan skolu bibliotēkām.

Semināru organizēja Rēzeknes Centrālā bibliotēka un Rēzeknes novada bibliotēku informācijas speciāliste A. Belogubova sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku Attīstības institūta (LNB BAI) Bibliotēku konsultatīvo centru.

Mūsdienu informācijas sabiedrībā strauji pieaug bibliotēkas un bibliotekāru loma. LNB BAI Bibliotēku konsultatīvais centrs Rēzeknes reģiona bibliotekāriem piedāvāja pilnveidot zināšanas šādās jomās: bibliotēku mārketings, informācijas meklēšana Aleph 500 datubāzēs, izstāžu veidošana, Latvijas digitālās kultūras kartes informācijas sistēma, kā arī iepazīstināja ar jaunāko profesionālo literatūru.

seminars rezeknes centralaja biblioteka
Par meklēšanu datubāzēs stāsta I. Dukure

Mūsu reģiona bibliotekāriem semināri regulāri tiek rīkoti gan pilsētā, gan novadā, bet šī reize bija īpaša ar to, ka pirmoreiz viesos bija ieradušies tik daudz speciālistu ar lekcijām. Cerēsim, ka mūsu sadarbība turpināsies, jo mūsdienīgam bibliotekāram jābūt izglītotam un labi informētam, viņam nemitīgi jāapgūst jaunas zināšanas, papildinot esošās, kā arī jāizstrādā interesantas un oriģinālas idejas.