Foto nu: www.viss.lv

Nu 25. leidz 28. apreļam nūtiks tradicionaluos Latgolys pūdnīku dīnys. Itymā laikā sevkuram interesentam byus īspieja dūtīs iz pūdnīku darbneicom Laygolys laukūs i pīsadaleit cytuos ar keramikys jūmu saisteituos aktivitatēs. Rēzeknis Centraluo biblioteka leidz 30. apreļam pīduovoj apsavērt izstuodi par Latvejis i Latgolys pūdnīceibu i pūdnīkim.

Gruomotys par Latgolys pūdnīceibu bibliotekā

Bibliotekā pīejamuos nūvodpietnīceibys mapis par pūdnīkim

P. Čerņavskis; Ā. Kāpostiņš; V. Pankovs; A. Paulāns; Ušpeļi; E. Vasiļevskis; Voguli

*** *** *** *** *** *** ***

Latgolys pūdnīku dīnys 2012. Programma

• 25. – 26. apre

Atvārtūs durovu dīnys pūdnīku Raivo Andersona, Uģa Puzuļa, Pītera Gailuma, Valda Pauliņa darbneicuos i Rēzeknis muokslys i dizaina vidusškolā.

• 26. aprelī plkst. 14.00

Pūdnīka Aivara Kisis jubilejis izstuodis „Puordūmu viejs” atkluošona Latgolys Kulturviesturis muzejā.

• 26. aprelī plkst. 15.00–20.00

Keramikys cepļa kurynuošona Anatolija Vituškina darbneicā Griškānu pogosta „Svečtureišūs” Rēzeknis nūvodā. Vysaidys apdadzynuošonys tehnologejis, pūdnīceibys meistaru stuostejumi, apdadzynuošona, trauku piecapstruode, mārcūt tūs pīnā.

• 27. aprelī plkst. 10.00

Cepļa atvieršona Anatolija Vituškina darbneicā Griškānu pogosta „Svečtureišūs”.

• 27. aprelī plkst. 12.00–15.50

Teoretiskī skaitejumi „Tautys lītišķuo muoksla myusdīnuos” Latgolys Kulturviesturis muzejā.

• 27. aprelī plkst. 16.00

Latgolys lītišķuos muokslys izstuodis atkluošona Latgolys Kulturviesturis muzejā.

• 27. aprelī plkst. 17.00–22.00

Keramikys cepļu kurynuošona Evalda Vasilevska darbneicā Kaunatys pogosta „Akmineišūs” Rēzeknis nūvodā. Meistaru paraugdemonstriejumi, vysaidu apdadzynuošonys tehnologeju pīlītuojums, īspieja izvaicuot pūdnīkus i klauseitīs jūs stuostūs.

• 28. aprelī plkst. 10.00

Keramikys cepļu atvieršona Evalda Vasilevska darbneicā Kaunatys pogosta „Akmineišūs”

• 28. aprelī plkst. 12.00

Latgolys pūdnīku dīnu 2012 kūpejuos izstuodis atkluošona Rēzeknis nūvoda Kaunatys pogosta tautys nomā.