{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 16. decembris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=511:jaunas-gramatas-16-decembris&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunas gramatas
Foto: 

     2010. gada 16. decembrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 58 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.


     K. Sarkadi grāmata „Bērnu slimības” sniedz padomus un svarīgas norādes imunitātes stiprināšanai, profilaktiskajiem izmeklējumiem un vakcinēšanai. Tajā tiek aprakstīti ne tikai simptomi, bet arī paskaidrots, kā paši vecāki var palīdzēt savam bērniņam.


     Bērnu vecākiem noderēs arī B. Brauburgeres rokasgrāmata „Zīdaiņu masāža”, tās pirmajā daļā viegli saprotami un profesionāli pamatoti stāstīts par zīdaiņu masāžas atsevišķajām iedarbības jomām, par tās pirmsākumiem un par visu, kas nepieciešams masāžai. Grāmatas praktiskajā daļā savukārt atradīsiet detalizētus norādījumus masāžas veikšanai, īpašus masāžas veidus un galu galā masāžas, kuras varat izmantot, remdējot un atvieglojot dažādas saslimšanas un veselības traucējumus.


     V. Iļjina grāmata „Vēdersāpes” stāsta par slimību diagnostikas iespējām atkarībā no sāpju lokalizācijas vēderā, tajā aprakstīta šo slimību simptomātika un profilakse. Pieredzējuša ārsta sniegtie ieteikumi jums palīdzēs pārvarēt sāpes un atgūt veselību.

 

 

     

 


    Grāmata „Kārlis Sebris. Pats” veltīta Latijas Nacionālā teātra aktiera Kārļa Sebra (1914–2009) piemiņai. Tas ir mēģinājums saglabāt mākslinieka unikālās personības būtību. Grāmatā apskatītas Kārļa Sebra izdzīvotās lomas un izdomātās atziņas. Teātra zinātniece Lilija Dzene, viena no grāmatas līdzautorēm, uzsver, ka aktieriskā un cilvēciskā daba Kārļa Sebra personībā ir nedalāma, tā ir saknēs noturīga un izteiksmē spēcīga.


     Visaptverošajā izdevumā Veidosim no fimo” jūs atradīsiet visu svarīgāko informāciju par veidošanas materiālu fimo. Grāmatā soli pa solim ir izskaidroti veidošanas paņēmieni, kā arī aprakstīts darbarīku un pamatlīdzekļu pielietojums. Daudzie fotoattēli atvieglo veidošanu pēc parauga, bet dod iespēju aprakstītos paņēmienus izmantot arī radoši.


     F. Kapones kompaktajā rokasgrāmatā „501 ģitāras akords” atradīsiet vairāk nekā 500 populārus roka, blūza, soula, kantri, džeza un klasiskās mūzikas akordu paraugus, kas papildināti ar fotoattēliem, viegli saprotamām diagrammām un norādījumiem. Katra akorda pirkstu izvietojums ir skaidri norādīts uz grifa, savukārt padomi saistībā ar spēles tehniku sniegti kopā ar attiecīgajām akordu secībām. Neatkarīgi no tā, vai esi roka, popa, blūza, soula, džeza, fanka, kantri vai klasiskās mūzikas cienītājs, šī rokasgrāmata piedāvās visu nepieciešamo, lai tu varētu brīvi muzicēt, un palīdzēs uzsākt ceļu uz patiesu ģitārspēles meistarību!

 

 

     

 

    
     Grāmatā „Alberts Bels” divas vienas paaudzes literatūrzinātnieces D. Lūse un D. Ūdre katra no sava rakursa aplūkojušas izcilā latviešu rakstnieka Alberta Bela daiļradi. Lai arī tiek runāts par vieniem un tiem pašiem daiļdarbiem, tomēr autoru pieejas ir atšķirīgas. D. Lūse vairāk akcentējusi kultūrvēsturisko fonu 20. gadsimta 60.–80. gados, varas un kultūras attiecības, kas mūsdienu paaudzei gluži svešas, pat neizprotamas. Savukārt D. Ūdre vairāk literatūrteorētiskā aspektā analizējusi visus līdz šim iznākušos Alberta Bela romānus.


     Č. Ņūkijs-Bērdens aizraujošajā biogrāfijā „Maikls Džeksons” laužas cauri mītiem un baumām, veidodams neatkārtojamā popmūzikas karaļa īsto, patieso portretu. Autors ne mirkli neizvairās no Džeksona dzīves polemiskajiem aspektiem, bet gan respektē atmiņas par ģēniju, kura mūzika dāvājusi tik daudz prieka cilvēkiem visā pasaulē.


     Ievērojamā mūsdienu norvēģu rakstnieka P. Pētersona romāna „Prom ārā zirgus zagt” centrā ir pusaugu zēns un viņa tapšana par vīru. Stāsts ir par dzīves pieredzi, kas gūstama vien katram pašam, piedzīvojot gan kaislīgu mīlestību un prieku, gan draudzību un nodevību.

 

 

     

 


     Populārākā šveiciešu rakstnieka M. Zutera darbs „Lila, Lila” atzīts par vienu no 21. gadsimta skaistākajiem mīlas stāstiem. Tas lasītājam liek raudāt par ilgām, smieties par pārpratumiem un sapņot par skaistām beigām. Bet dzīvē ne vienmēr viss notiek kā plānots…


     R. Horas romāns „Atmiņu dārzs” ir viens no saviļņojošajiem stāstiem par mīlestību, tas stāsta par nepiepildāmām ilgām un iespējamu laimi divu sieviešu likteņos. Mākslas vēsturniece Melānija Pentrīta nolemj pavadīt atvaļinājumu ārpus Londonas, lai atpūstos no mūžam virmojošās akadēmiskās vides un uzrakstītu grāmatu par slavenajiem angļu gleznotājiem impresionistiem, kuru darbi tapuši mītiem un leģendām apvītajā Anglijas nostūrī – Lamornas līcī Kornvolas grāfistē. Noīrējusi nelielu dārznieka namiņu līdzās Merinholas muižai, Mela nonāk vēl nebijušā pasaulē. Majestātisks dārzs, kura ziedu laiki mērāmi teju gadsimtu senā pagātnē, mēmi lūdzas pēc palīdzības, solot pretī dāsnu atalgojumu. Bet drīz Mela saprot, ka, aizbraucot no Merinholas, viņa tajā atstās savu sirdi...


     Populārā Lielbritānijas autore L. Teilore romānā

 

<a href="http://91.200.67.151/Alise/lv/book.aspx?id=59040&c=1><u><font color=" #0000ff"="">
     Lata romānu krājumu šoreiz papildina igauņu rakstnieces H. Neu „Sestais pirksts” ar interesantu un spraigu sižetu, negaidītu notikumu virkni un nervus kutinošiem mirkļiem, kuri ieinteresē un neļauj grāmatu nolikt malā nelasītu. Romānā stāstīts par diviem ļoti atšķirīgiem pusaudžiem: meiteni Karīnu, kura brauc uz slimnīcu, lai ziedotu nieri brālim, un zēnu Pertu, kurš meklē savu māsu. Igaunijā H. Neu grāmatas ir iecienītas un tiek atkārtoti izdotas.


     Jaunumu klāstā šoreiz arī daudz grāmatu bērnu stūrīša apmeklētājiem. Atgādinām, ka bērnu grāmatiņas vecāki var arī paņemt līdzi lasīšanai mājās!

 


     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 3. janvārī.

 


Līdzīgi raksti