Foto no: www.travelnews.lv

     Sarakstījis romānu par vampīru grāfu Drakulu, īru rakstnieks Brēms Stokers Rumānijai radīja diezgan dīvainu slavu. Viņš izmantoja leģendas, kas Eiropā klīda par 15. gadsimta Valahijas valdnieku Vladu III. Vlads piederēja pie slepenā Pūķa ordeņa, kas cīnījās pret osmaņu turku varu, tāpēc tika iedēvēts par pūķa bērnu jeb Drakulu.

 

     Eiropā vampīru grāfs kļuva bēdīgi slavens ar nāvessodiem – viņš savus pretiniekus nežēlīgi dūra uz mieta. Izlasījuši Stokera grāmatu, daudzi dodas uz Rumāniju meklēt Drakulas pili. Vēsturiskās Vlada III laika pilis gan ir gājušas bojā, bet tūristiem ir iespēja apskatīt pili Branā, kur Vlads pavadījis kādu laiku.

 

     Līdz 29. augustam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā aplūkojama Rumānijai veltīta izstāde, tā stāsta par Rumānijas valsts simboliem, par karoga krāsām, kuras apzīmē trīs vēsturiskās daļas, no kurām izveidojusies mūsdienu Rumānija, – Moldāviju, Valahiju un Transilvāniju.

 

     Izstāde palīdz ielūkoties arī rumāņu tautas vēsturē, kura ietiecas tālā pagātnē, kad Karpatu kalnos dzīvoja slavenā dāku tauta. Dāku pārstāvji savulaik radīja bagātu valsti, kurā apgrozībā bija pat zelta monētas. 106. gadā to ar grūtībām iekaroja Romas imperators Trajāns, valstī tika ieviesta latīņu valoda un kultūra.

 

     Romas impērijai sabrūkot, dāku zemē ienāca jaunas tautas, galvenokārt slāvi. Viņu tradīcijām sajaucoties ar latīņu un dāku paražām, pamazām izveidojās mūsdienu rumāņu kultūra...