„Labdien, skolotāj!”

Grāmatā apkopotas sabiedrībā pazīstamu literātu, žurnālistu, sabiedrisko darbinieku, izglītības pārstāvju pārdomas, pētījumi, atmiņas un esejas par pedagoģiskām vērtībām. Darbu autori: dzejniece Anna Rancāne, rakstniece Laima Muktupāvela, Nora Ikstena, Pauls Bankovskis, Anda Līce, Eva Mārtuža, Jānis Rokpelnis, Marina Kosteņecka, RPIVA profesore Guna Svence, Daugavpils Universitātes rektors, profesors Arvīds Barševskis, kā arī publicisti un lektori Kristiāna Lapiņa un Kaspars Bikše, Saeimas deputāte, bijusī Izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža, dramaturgs, Saeimas deputāts Pauls Putniņš, deputāte un literatūrzinātniece Janīna Kursīte, dramaturģe Lelde Stumbre, Sandra Vensko, kā arī dramaturģe un rakstniece Inga Ābele, izglītības darbinieks, pedagoģijas zinātņu doktors Juris Stabiņš, žurnāliste, publiciste Sallija Benfelde, kā arī Bauskas 1. vidusskolas skolēns Kaspars Jansons. Grāmatas ievadu rakstījusi Izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.
Pārbaudīt pieejamību  

 

Andris Siliņš

„Es esmu azartspēlmanis”
Autors stāsta par sevi un par atkarību no azartspēlēm.
Pārbaudīt pieejamību

 

Kenets Blančards, Spensers Džonsons

„Efektīvas vadības noslēpumi”
Šajā grāmatā aplūkoti vairāki medicīnas un psiholoģijas pētījumi, kas skaidri parāda, kāpēc šīs šķietami vienkāršās metodes ir tik efektīvas. Kad būsiet grāmatu izlasījis, jūs zināsiet, kā tās izmantot savā darbā.
Pārbaudīt pieejamību

 

„Gadskārtu ēdieni”

Labs ceļvedis, kas palīdzēs sagatavot daudzveidīgu maltīti ne tikai ikdienai, bet arī svētkiem. Izdevumā ietvertas katram gadalaikam piemērotu latvisku ēdienu receptes – gan mūsdienīgas, gan senas. Ievietoti arī īsi apraksti par nozīmīgākajām gadskārtu ieražām.

Pārbaudīt pieejamību  

 

Kārlis Veiss

„Darbs ar operētājsistēmu Windows Vista un pakotni Microsoft Office”
Grāmata paredzēta vidusskolēniem, augstskolu studentiem un citiem datorlietotājiem, to var izmantot gan iesācējs, gan pieredzējis datorlietotājs.
Pārbaudīt pieejamību

 

Maija Šenfelde

„Makroekonomika”
Šis ir trešais mācību grāmatas izdevums, kurš papildināts ar uzdevumiem patstāvīgam darbam un jaunāko ekonomisko informāciju.
Pārbaudīt pieejamību

 

Verners Gits, Karls Heincs Fanhaidens

„Ja dzīvnieki prastu runāt…”
Katrā grāmatas nodaļa kādas dzīvnieku sugas pārstāvis „uzrunā” iedomātu partneri – lasītāju. Šīs sarunas palīdzēs lasītājam atrast ceļu pie Dieva.
Pārbaudīt pieejamību

 

„Priesteris Jāzeps Borodziula”

Priestera atmiņu stāstījums.
Pārbaudīt pieejamību

 

Lindsijs Brauns

„Mirdzēdami kā zvaigznes”
Autors aizved lasītājus ceļojumā pa pasauli, stāstot par kristīgo studentu un absolventu apbrīnojamo ticību un drosmi smagos sociālos un politiskos apstākļos.
Pārbaudīt pieejamību

 

„Valodas prakse” Nr. 4

Populārzinātnisku rakstu krājums. Saturā arī pētījums par saziņu bibliotēkā!
Pārbaudīt pieejamību  

 

„Valodas aktualitātes”

Krājumā apkopoti Valsts valodas aģentūras konsultantēm uzdotie jautājumi (piem., darba vieta vai darbavieta, cepjamais vai cepamais šķiņķis, baneris vai banneris, maģistratūra vai maģistrantūra u. c.), kā arī materiāli par armēņu un japāņu īpašvārdu atveides problēmgadījumiem latviešu valodā.
Pārbaudīt pieejamību

 

Kārlis Ketners

„Nodokļu optimizācijas principi”
Pārbaudīt pieejamību

 

Līga Blaua

„Džemma Skulme. Nospiedumi”
„Kas viņi cits citam bija un ir? Daudzie un dažādie Skulmes? Kādas attiecības, kaislības, panākumi un kritumi, slava un noliegumi veidoja viņu likteņus? Viena dzimta, kurā bijis viss, ko piedzīvojusi un pārdzīvojusi arī tauta. Mākslinieces Džemmas Skulmes acīm skatīti, šajā grāmatā atdzīvojas dažādi laiki. Slaveni cilvēki, kuru vārdi ierakstīti Latvijas kultūrā, te ieguvuši cilvēciskus un visai negaidītus vaibstus. Jo viss nemaz nav tā , kā no malas izskatās.” (L. Blaua.)
Pārbaudīt pieejamību

 

I Šens

„Reiki”
Reiki (Universālā dzīvības enerģija) ir ļoti sena ar roku palīdzību veicamas dziedināšanas māksla, ko pazinušas daudzas senās kultūras. Reiki ir ļoti vienkārša un ikvienam cilvēkam pieejama enerģija. Reiki metodes izmantošana atjauno visu cilvēka sistēmu līdzsvaru un iekšējo harmoniju, izdziedina fizisko ķermeni, emocijas, prātu un dvēseli, atjauno miera, drošības un uzplaukuma sajūtu.
Pārbaudīt pieejamību

 

Juris Kanels

„Latvijas ceļš uz Eiropas Savienību”
Publikācijas, pētnieciskie materiāli, intervijas.
Pārbaudīt pieejamību

 

Jānis Vīksne

„Medījamo ūdensputnu noteicējs”
Pārbaudīt pieejamību

 

Edgars Vimba

„Latvijas sēņotāja ceļvedis”
Pārbaudīt pieejamību

 

Antons Vasiļevskis

„Latvijas valsts mežu apsaimniekošana. 1918 – 1940”
Monogrāfija.
Pārbaudīt pieejamību

 

Pēteris Zālītis

„Mežkopības priekšnosacījumi”
Visas grāmatā akcentētās atziņas par meža struktūru, klasifikāciju, pārpurvošanos, ūdenssaimniecību utt. izriet no autora pētījumiem.
Pārbaudīt pieejamību

 

„Latvijas materiālās kultūras mantojuma saglabāšanas problēmas”

Rakstu krājums.
Pārbaudīt pieejamību

 

Sannija Matule, Dace Rudzīte, Imants Žaimis

„Ugunsdzēsība Rīgā 800 gados”
Grāmata vēsta par ugunsdzēsības attīstību Rīgā un Latvijā. Aizsākums organizētai cīņai ar ugunsnelaimēm meklējams pirms astoņsimt gadiem līdz ar galvaspilsētas dibināšanu, kad tās iedzīvotāji, ka ugunsnelaimes ir uzveicamas tikai kopīgiem spēkiem.
Pārbaudīt pieejamību

 

S. Lasmane, A. Milts, A. Rubenis

„Ētika”
Palīglīdzeklis skolotājiem. Otrais izdevums.
Pārbaudīt pieejamību

 

Šajā izstādē apkopotas tikai nozaru literatūras grāmatas, pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties mājaslapas sadaļā „Jaunieguvumu saraksti”.

Jaunās grāmatas RCB tiek izliktas divas reizes mēnesī – 1. un 16. datumā. Gadījumos, kad šajos datumos ir svētku dienas, jaunieguvumi tiek izlikti pirmajā darbdienā pēc svētkiem.