* Šoreiz virtuālajā izstādē apkopojām daļu nozaru literatūtas un daļu no daiļliteratūras jaunumiem latviešu valodā. Ar pilnu jaunieguvumu sarakstu var iepazīties mājaslapas sadaļā “Jaunieguvumu saraksti”.

 

Ošo

„Tuvība” 
Šajā grāmatā Ošo atklāj cēloņus, kas tuvību spēj darīt biedējošu, un runā par to, kā dziļāk izprast šo izpausmi. Viņš māca saskarsmes prasmi un attiecību šķautnes, un, kā allaž, aicina lasītājus atbrīvoties no stereotipiskas domāšanas un aizspriedumiem, kuri sasaista cilvēku, traucē visā pilnībā izbaudīt mūsu dzīves skaistumu. „Ja vēlies mīlēt kādu cilvēku, dari to šeit un tagad. Dāvā viņam savu mīlestību, jo nav zināms, kāds būs nākamais mirklis.”„Tuvība ir pilnīgi cita dimensija. Tā atļauj otram ienākt tevī, ieraudzīt tevi tādu, kādu tu pats sevi redzi no iekšienes, uzaicināt kādu savas būtnes kodola dziļumā.”„Ja jūti, ka esi pietuvojies kādam un rodas intimitāte, tad pat visniecīgākajam vārdam, ko tu izteic, ir nozīme.” (Ošo.) 
Pārbaudīt pieejamību 

 

 

Maikls Ņūtons 

„Dvēseļu ceļojums” 
Tas, ko jūs izlasīsiet šajā grāmatā, satricinās jūsu uzskatus par nāvi. Daudzu gadu gaitā autors licis simtiem cilvēku iegrimt dziļās atcerēs par garīgo pasauli. Divdesmit deviņi grāmatā minētie gadījumi ietver atskaites no cilvēkiem ar dažādu pārliecību – gan reliģisku, gan bez izteiktas garīgas pārliecības – , un visi demonstrē brīnišķīgu atbilžu secību jautājumos par garīgo pasauli. 
Pārbaudīt pieejamību 

 

 

Maikls Ņūtons

„Dvēseļu liktenis” 
Grāmatā „Dvēseļu liktenis” 67 cilvēki atceras savu dzīvi starp dzīvēm, pateicoties Dr. Ņūtona darbam garīgajā hipnoterapijā. Grāmata balstīta stereotipus satricinošā aizkapa dzīves pētījumā un domāta gan tiem, kas tikko iepazīstas ar aizkapa dzīves piemēru izpēti, gan arī lasītājiem, kas jau izlasījuši Dr. Ņūtona pirmo, ļoti pieprasīto,  grāmatu "Dvēseļu ceļojums". 
Pārbaudīt pieejamību 

 

 

Stefānija Žirarda 

„Svīteru ķirurģija” 

Šī grāmata parādīs, kā izvēlēties, griezt, pāršūt, filcēt un rotāt veco svīteru audumus, pārveidojot tos par skaistām rokassomiņām, cimdiem, šallēm, cepurēm un svīteriem ar kapucēm, svārkiem, rotaslietām, mīkstajām rotaļlietām, spilveniem un vēl daudz ko citu. 

Pārbaudīt pieejamību 

 

 

„Vislabākie vārdi īpašā dienā” 

Slavenu personu citāti. 
Pārbaudīt pieejamību 

 

 

Viks 

„Bīstamvieta” 
Rakstnieks Viks pieaugušajiem lasītājiem piedāvā prozas krājumu, kurā apkopoti aizvadītajos pārdesmit gados uzrakstītie stāsti un (p)asakas. Lasītāji kopā ar stāstu varoņiem varēs izstaigāt gan rakstnieka jaunības gadu vietas Grīziņkalna apkārtnē, gan iejusties stopētāja dialogos ar šoferīšiem maršrutā Dikļi–Rīga–Dikļi, gan kļūt līdzdalīgi, šķetinot vīrieša un sievietes attiecību samezglojumus. Bet kāpēc „Bīstamvieta”? Rakstnieka sirdī izsāpēts ir pasaulē notiekošais, viņš atgādina par atbildību, par pieaugušu cilvēku rīcības sekām, ja tās skar jauno paaudzi – bērnus. 
Pārbaudīt pieejamību 

 

 

Merilina Robinsone 

„Gileāda” 
„Ir vērts nodzīvot garu mūžu, lai atbrīvotos no visiem aizvainojumiem,” tā saka romāna galvenais varonis mācītājs Eimzs, savā vēstījumā par epizodei vien šķetinot urdošo noslēpumu, kas liek viņam just neizskaidrojamas bailes no labākā drauga dēla. 
Pārbaudīt pieejamību 

 

 

Morīna Martella 

„Zvaigznēs ierakstīts” 
Izteiksmīgi savīts, intriģējošs un bezgala pozitīvs, šis mīlasstāsts jūs pārņems savā varā jau no pirmajām grāmatas lappusēm! Tā ir grāmata ikvienam, kurš kaut reizi dzīvē ir gribējis būt cits, - lasiet un domājiet, vai ir vērts. (Irish News) 
Pārbaudīt pieejamību 

 

 

Džekija Kolinsa 

„Es pati!” 
Nervus stindzinoša spriedze mijas ar uzjautrinošām epizodēm un nebeidzami kaislīgu kino pasaules tēlojumu. Ja kaut reizi esat sapņojis nokļūt Holivudā, šī grāmata ir domāta jums! 
Pārbaudīt pieejamību 

 

 

Birute Mackoņīte 

„Septiņu pulksteņu spēle” 

Lietuviešu rakstnieces Birutes Mackoņītes detektīvā „Septiņu pulksteņu spēle” privātdetektīvs Romualds Gaiļušis konkurē ar iekšlietu ierēdni Matu Valksni. Abi risina septiņu antikvāru pulksteņu pazušanu, vienlaikus notiek izšķirīgi likteņa pavērsieni ar šo zādzību saistīto personu liktenī. 

Pārbaudīt pieejamību 

 

 

 

Reimons Radigē 

„Grāfa d’Oržela balle” 

Romāna galvenā varone Mao mīl savu vīru grāfu d’ Orželu, kurš jūt pret viņu maigu vienaldzību. Ir vajadzīga iekāre, lai viņš uzzinātu tās vērtību. Mīlestības dēļ, ko Fransuā jūt pret Mao, grāfs d’ Oržels vērtē viņu augstāk par visiem saviem draugiem. No šī brīža uzplaukst jūtas – smalkas, klusinātas, savādas un itin kā atsvešinātas būtnēm, kurās tās mīt. 

Pārbaudīt pieejamību 

 

 

Arturs Konans Doils 

„Bāskervilu suns” 
Anglijas laukos mīklainos apstākļos miris sers Bāskervils. No Amerikas ierodas viņa vienīgais radinieks, lai nokārtotu mantojuma lietas. Nu Šerlokam Holmsam ne tikai jāizmeklē muižas īpašnieka nāves apstākļi, bet arī jārūpējas par jaunā sera Bāskervila drošību... 
Pārbaudīt pieejamību