2023. gada 10. oktobrī Rēzeknes 2. bibliotēkā aizvadīta tikšanās ar vienu no mūsdienu latgaliešu literatūras spilgtākajiem pārstāvjiem – dzejnieku un literatūrzinātnieku Valentīnu Lukaševiču.

Uz tikšanos bija ieradušies Rēzeknes 5. pamatskolas 7. a klases skolēni kopā ar skolotāju Ilgu Bulduri un ar lielu interesi klausījās Valentīna Lukaševiča stāstītajā par latgaliešu literatūras pagātni un nākotni. Klātesošie viesim uzdeva jautājumus, aktīvi iesaistījās diskusijā par dažādiem latgaliešu literatūras aspektiem.

Pasākuma noslēgumā skolēni iepazinās ar Valentīna Lukaševiča darbiem, kas apkopoti tematiskajā izstādē “Voi bolti burti”. Jāpiebilst, ka visu oktobri dzejnieka jubilejai veltīto izstādi aicinām apskatīt arī citus interesentus.

Jācer, ka šādas tikšanās stimulēs skolēnu vēlmi lasīt latgaliski un veicinās interesi arī par latgaliešu rakstu valodas apguvi. Rēzeknes 2. bibliotēkā pieejami daudzi izdevumi latgaliešu valodā, kas gaida savus lasītājus.

Pateicamies bibliotēkas viesim un pasākuma dalībniekiem par savstarpēji bagātinošām sarunām!