{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 1. jūnijs',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=405:jaunas-gramatas-1-junijs&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunās grāmatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2010. gada 1. jūnijā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 70 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.


     „Likumu grāmata”, kura tapusi, gatavojot atbildes uz žurnāla „Praktiskais Latvietis" lasītāju visbiežāk uzdotajiem jautājumiem, noderēs cilvēkiem, kuriem nepieciešams atbalsts dažādos juridiskajos jautājumos, tajā atradīsiet kodolīgus skaidrojumus par testamentiem un mantošanu, laulības šķiršanu, mantas dalīšanu un uzturlīdzekļiem, izlīgumu, īpašuma iegūšanu, darba attiecību izbeigšanu, atjaunošanu darbā u. c.

 

     

     Par slimību patiesajiem cēloņiem varēsiet lasīt Baha ziedu terapijas pamatlicēja Dr. Baha grāmatā Veselība pašu rokās”. Grāmatā uzzināsiet, kur slēpjas efektīvas ārstēšanas atslēga, kā paši saviem spēkiem varam atgūt labu veselību un saglabāt to mūža garumā, kā arī iepazīsieties ar Baha ziedu terapiju - dabisku, vienkāršu un drošu ārstēšanas metodi. Savukārt J. Vilunas grāmata „Dzīve bez zālēm”, arī balstoties dabas likumībās, vēsta par unikālu atveseļošanās metodi – elsojošo elpošanu. „Man šķita, ka, precīzi izpildot visus ārstu ieteikumus, es ilgi saglabāšu veselību. Man par lielu brīnumu viss bija tieši pretēji: jo rūpīgāk izpildīju ārstu prasības un vairāk lietoju medikamentus, jo sliktāk jutos,” raksta autors, kurš četrdesmit gadu vecumā slimojis ar daudzām nopietnām kaitēm. Kādā izmisuma brīdī viņš sācis elsot un tā gluži nejauši atklājis elsojošās elpošanas dziedinošo dabu, kura trīsdesmit gadu laikā palīdzējusi atveseļoties nu jau tūkstošiem cilvēku.

 

 

     

 

     Padomus, kā ātri pagatavot veselīgas uzkodas, kā pāriet uz ēdieniem ar zemu kaloriju saturu, neatsakoties no garšas sniegtās baudas, un kas jāievēro, lai uzturs būtu veselīgs, atradīsiet grāmatā „Veselīgam dzīvesveidam”. Tie, kuri lasīs šo izdevumu, iemācīsies noteikt savu individuālo uztura normu un to, kādi produkti veido veselīgu uzturu. R. Rožkalnes grāmata „Gremošanas orgānu slimību profilakse” savukārt sniegs atbildes uz jautājumiem, kas jāzina par gremošanas orgānu sistēmu, kādas ir gremošanas orgānu galvenās slimības un to pazīmes un kurus ārstniecības augus var lietot gremošanas orgānu slimību profilaksei un ārstēšanai. Autore apkopojusi tradicionālās medicīnas un tautas medicīnas pieredzi. Šīs zināšanas ļaus katram izvēlēties vispiemērotāko dzīvesveidu un uzturu, kā arī iepazīstinās ar augiem, kam ir ārstnieciska iedarbība.

 

 

     Bērnu vecākiem, kuri vēlas iegūt informāciju par savu atvašu veselīgu ēdināšanu no zīdaiņa līdz 18 gadu vecumam, būs noderīga grāmata „Bērnu uzturs”. Līdzās informācijai par pareiza uztura nozīmi bērna attīstībā grāmatu papildina arī ēdienu receptes un ēdienkaršu paraugi dažādām vecumgrupām. Skolas vecuma bērnu vecāki grāmatā atradīs informāciju arī par aktuālo pusdienu kārbas līdzņemšanu, kas var palīdzēt veicināt veselīgu ēšanas paradumu veidošanos.

 

 

     

 

     Atbildes uz īpašo bērnu jeb problēmbērnu vecāku jautājumiem sniegs grāmata „Mana bērna attīstības ceļš”, tā palīdzēs, ja nupat dzimušam mazulim noteikt smaga diagnoze vai ir aizdomas par problēmu esamību. Grāmatā aprakstīta normālas bērna attīstības norise un arī sīkāk aplūkota traucēta un defekta iespaidota attīstība. Autore uzsver, ka bērna aprūpē noteikti priekšplānā jāizvirza viņa spējas un varēšana, nevis defekti un nespēja.

 

 

 

     

 

     Daiļliteratūras cienītājus šoreiz iepriecināsim ar trim latviešu oriģināldzejas grāmatām (A. Neibarta „Taureņkaraļvalstība”, A. Zariņas „Papjēmašē” un M. Asares „Ceļš uz Tūju”), diviem kopoto rakstu sējumiem (E. Virzas un Z. Skujiņa) un vairākiem romāniem. Iecienītā latviešu stāstnieka Ē. Kūļa „Viesu nama romāns” iesaistīs lasītājus lauku viesu nama ikdienas dzīves notikumos, kuru centrā ir nama saimnieka romāns ar kaimiņieni, kamēr sieva viesojas pie tantes Austrālijā un atgriežas ar mantojumu. Savukārt M. Redinga grāmata „Nostradama pareģojumi” stāsta par čigānu, kuru atrod noslepkavotu pēc tam, kad viņš ievietojis avīzē sludinājumu par to, ka pārdod Nostradama pareģojumus. Vai šī slepkavība tiešām saistīta ar 58 nepublicētajām Nostradama četrrindēm, cenšas noskaidrot policija un kāds rakstnieks.

 

 

 

     

 

     Tie, kuri vēlas gardi un bezrūpīgi pasmieties, varēs izvēlēties grāmatu „Cik grūti tagad zagt”, kurā apkopotas mūsdienīgas anekdotes un Gata Šļūkas karikatūras, kā arī atrodams svētku nīdēja kalendārs.

 

     Šoreiz piedāvājumā arī divas grāmatas, kuras palīdzēs tuvāk iepazīt latviešu rakstniekus – I. Baueres „Lizete, dzejniekam lemtā” (par Kārli Skalbi un viņa dzīvesbiedri Lizeti) un „Rakstnieks Jānis Sārts”.

 

 

     Jauno grāmatu piedāvājumā ir arī plašs grāmatu klāsts krievu valodā – 17 nozaru un 21 daiļliteratūras grāmata. Pilnu sarakstu skatieties šeit.

 

 

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. jūnijā.

 

 

 

Līdzīgi raksti