{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 2. augusts',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=429:jaunas-gramatas-2-augusts&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunās grāmatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2010. gada 2. augustā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 47 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.


     Šoreiz piedāvājumā divas plašu popularitāti ieguvušas grāmatas – S. Amatas jaunākā grāmata par populāro netradicionālās ārstēšanas speciālisti Inesi Ziņģīti „Nekādu brīnumu. Vienkārši Ziņģīte. Pēc diviem gadiem” un A. Grūtupa „Maniaks”, kura veltīta Staņislava Rogaļova apsūdzībai seksuālos noziegumos un slepkavībās – vienai no skandalozākajām lietām visā Latvijas tiesu procesu vēsturē un ļoti būtiskai un nozīmīgai tiesas prāvai Šīs grāmatas notikumi aptver laika posmu no 1979. līdz 1984. gadam. Autors stāsta par milicijas operatīvo darbinieku, prokuratūras izmeklētāju, tiesnešu un advokātu ikdienu.

 

 

     

 


     V. Suvorova grāmata „Uzvaras ēna” savukārt stāsta par maršalu Žukovu, kuru daudzi zina pēc agrākajos gados izdotajām grāmatām un filmām, pēc kinohronikām un fotoattēliem. Viņa vārds trekniem burtiem ierakstīts 20. gadsimta vēsturē. Šinī grāmatā autors atklāj to, ko domājuši, runājuši un rakstījuši tie, kuri pazina Žukovu labāk, nekā paši to vēlētos, – laikabiedri, komandieri, dienesta biedri un padotie. Šoreiz lasītāji ieraudzīs pavisam citu „dižo stratēģi”.


     Jaunumos arī divas Latgales Kultūras centra izdevniecībā klajā nākušās grāmatas. A. Rekšņas grāmata „Caur mežiem un purviem” ir objektīvs un vaļsirdīgs dzīves stāsts par nozīmīgiem notikumiem Otrā pasaules kara gados. Tā sniedz lasītājiem daudz jaunas informācijas par Latvijas pilsoņu likteņiem un notikumiem. Lasītājiem būs pieejama arī A. Budžes grāmata „Latvijas Romas katoļu priesteri” (2. daļa). Šīs grāmatas mērķis ir ar garīdznieku biogrāfiju palīdzību parādīt, cik daudz pūļu viņi veltījuši mūsu tautas garīgās un laicīgās dzīves uzplauksmei.

 

 

     

 


     Pie bibliotēkas lasītājiem savu ceļu uzsāk arī no autora dāvinājumā saņemtā O. Slišāna jaunā grāmata „Čipierkstneits jeb Apcirsto sakņu pieaudzēšana”, kura ir atskats uz paša autora un citu Latgales patriotu paveikto latgaliskās kultūrvides uzturēšanā un attīstīšanā 20. gadsimta otrajā pusē un 21. gadsimta sākumā, ietverot vairākus stāstus par cilvēkiem un notikumiem.


     Daiļliteratūras cienītājiem varētu patikt īru rakstnieces M. Binčijas romāns „Vilkābeļu mežs”, kurš stāsta par mazu, īpašu īru pilsētiņu Rosmoru. Pilsētiņai blakus atrodas Vilkābeļu mežs, savukārt šajā mežā – svētās Annas statuja un aka, ko apvij noslēpums. Stāsta, ka tā palīdzot sievietēm atrast vīrus, sagaidīt mazuļus un tikt pie iecerētā darba, savukārt vīriešiem – atšķetināt samilzušās dzīves problēmas. Š. Harisas romāns „Miris – līdz tumsai” ir pasaules bestsellers. Darba galvenā varone ir meitene no bāra, kam piemīt telepātes spējas − viņa nolasa citu domas. Tieši šis apstāklis atturējis viņu no tuvākām attiecībām ar mazpilsētas puišiem. Viss mainās, kad Sukija satiek Bilu. Jau no paša sākuma viņa zina, ka izskatīgais Bils ir vampīrs, tomēr tas Sukiju nebaida, patiesībā viņa vēlējusies ar tādu iepazīties. Romāna gaitā starp abiem uzplaukst mīlestība, bet tā tiek pakļauta dažādiem pārbaudījumiem. Grāmatas romantisko sižeta līniju caurvij detektīvs. Intriga saglabājas līdz romāna beigām.

 

 

     

 

Savukārt M. Krīgeles romāns „Sava tēva meita” stāsta par Feliciju – modernu mūsdienu sievieti. Felicijas liktenis nav parasts: viņa ir apbedīšanas biroja īpašnieka vienīgā meita un dzīvo mājā, kur pieticīga izkārtne logā vēsta „F. Lauricena apbedīšanas birojs”. Bērnība Felicijai, vecāku sauktai par Fēliksu, aizrit atbilstoši ģimenes noteiktajiem principiem, un tie ir pieklājība, diskrētums un neatšķiršanās. Jau skolas gados Felicija labi apzinās, kāda dzīve viņai lemta dzimtajā Kleinulsbijā. Tāpēc, kļūstot pieaugusi, meitene steidzas doties prom no mājām un izvēlas pelnīt iztiku, pareģojot likteņus pēc taro kārtīm...


     Krieviski lasošajiem piedāvājumā Dž. Greindžera grāmata Империя Александра Македонского. Autors apgalvo, ka, neskatoties uz iekarotāja panākumiem, Maķedonijas Aleksandrs bija viens no lielākajiem vēstures neveiksminiekiem un pats bija vainīgs savas impērijas krahā. Savukārt L. Nikolajeva grāmatā Лечение золотым усом” var uzzināt, kā kopt un pavairot ārstniecībā noderīgo augu zelta stīga, turpat atrodami arī padomi, kā lietot zelta stīgu, un informācija, kādā veidā ar šī auga palīdzību dziedēt dažādas slimības.

 

 

     

 


     Daiļliteratūras klāstā – bestselleru autores, populārās mūsdienu Anglijas rakstnieces F. Gregorijas vēsturiskais romāns „Вечная принцесса”. Katalīna, slaveno spāņu monarhu meita, allaž ir zinājusi, ka dzimusi būt par Anglijas karalieni, romānā lasītājs var just līdzi viņas ne tik vienkāršajam dzīves ceļam.


     Slavenās amerikāņu rakstnieces un aktrises Ž. Sjūzanas romāns „Долина кукол”, kurš pirmoreiz tika publicēts 1966. gadā, savulaik radīja īstu sensāciju un kļuva par pasaules bestselleru. Trīs romāna varones – trīs dažādi likteņi. Šīs sievietes dzīvē daudz ieguvušas: popularitāti, bagātību, slavenu un veiksmīgu vīriešu uzmanību. Bet…

 

 

   

 

     Jaunumos arī B. Akuņina romāns „Сокол и ласточка” no sērijas „Приключения магистра”. Mīlestība pret vēsturi un viņa augstība Gadījums atkal savij divu dažādos laikmetos dzīvojošu vienas dzimtas pārstāvju likteņus. Kaut pagājis jau trīssimt gadu, mērķis ir viens – doties uz tālu salu un atrast tur apslēptus dārgumus.

 

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. augustā.

 

 

Līdzīgi raksti