{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 1. septembris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=436:jaunas-gramatas-1-septembris&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunas gramatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2010. gada 1. septembrī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 58 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.


     I. Sausiņas praktisko padomu grāmata „Žabo” ir par pēdējā laikā aktuālu modes trendu gan sieviešu, gan vīriešu garderobē – žabo, krokotu mežģīņu vai smalka auduma rotājumu, kas piestiprināts pie apģērba. Lai gan šis aksesuārs atsauc atmiņā vairākus gadsimtus senu pagātni, tas spēj piešķirt izsmalcinātību un eleganci jebkuram mūsdienu tērpam. Grāmatā „Pašdarinātie alkoholiskie dzērieni” jūs atradīsiet informāciju par akoholisko dzērienu ražošanas vēsturi, dzērienu gatavošanas tehnoloģijas un metodes, destilācijas aparātu shēmas, svarīgu informāciju, kas jāņem vērā gatavojot alkoholiskos dzērienus mājas apstākļos, interesantus faktus, dažādu dzērienu receptes. Grāmata būs labs praktisku padomu avots ikvienam, kurš vēlas pacienāt draugus ar mājās gatavotu dzērienu. R. Aidietes grāmatā „Dekupāžas maģija” atrodama gan teorētiska informācija, gan vienkāršas dekorēšanas pamācības, gan arī talantīgu meistaru darbu fotoattēli. Sērijā „Mūsdienu domātāji” izdotajā bērnu psihoanalīzes pamatlicējas A. Freidas grāmatā „Ievads bērnu psihoanalīzē” ievietoti divi autores darbi – „Ievads bērnu analīzes tehnikā” un „Ievads psihoanalīzē pedagogiem”. Pedagoģiskās psiholoģijas profesors V. Korels grāmatā „Kā izprast cilvēkus un pareizi izturēties pret tiem” no psiholoģijas viedokļa izskaidro biežāk pieredzētas situācijas darbā un ģimenē un sniedz praktiskus padomus, kā izturēties pret citiem ar lielāku izpratni un gūt panākumus savstarpējā saskarsmē.


     Arī daiļliteratūras cienītājiem piedāvājumā ne mazums interesantu jaunumu. F. Mejas romāns „Zem Toskānas saules” aizved aizraujošā ceļojumā uz Itāliju, lasītājiem ļaujot iepazīt valdzinošo Toskānas reģiona kolorītu. K. Makkalovas grāmata „Rēgs” ir aizraujošs detektīvromāns ar veiksmīgi savērptu intrigu tīklu, kurā ietverts 20. gadsimta 60. gadu Amerikas vides attēlojums un spilgti, reālistiski varoņu raksturi. Piedāvāsim arī vēl vienu šīs autores romānu – „Pirmais vīrs Romā”, kas aizsāk „Romas valdnieku” septiņu grāmatu sēriju, kurā autore lasītāju sajūsmina ar vēsturisku precizitāti. Viņa ir izpētījusi un aprakstījusi intrigas, kaislības un nodevības, kā arī kara taktiku un varaskāri, kas izveidoja un iznīcināja vienu no varenākajām impērijām pasaules vēsturē – seno Romu. M. Konelija romāns „Verdikts” ir intriģējošs, meistarīgi savīts krimināltrilleris. Dž. Grišama romāns „Nepatiesi apsūdzēts” ir autora skaudrākais darbs, kas veidots uz dokumentālu materiālu pamata. Tas apliecina, ka dzīves īstenība ir pārāka par jebkuru fantāzijas lidojumu. S. Ambrozas „Mīla vasaras naktī” ir aizraujošs romāns ar apburošiem varoņiem un intriģējošu sižetu. A. Kolberga „Dienasgrāmata” aptver laiku no pagājušā gadsimta 30. gadiem un iesniedzas 21. gadsimta pirmajā desmitgadē. Bērnu un jauniešu iemīļotā rakstnieka M. Runguļa grāmatā „Turēt aiz astes laiku” ir autora bērnības atmiņas, esejas, uzrunas, intervijas un portretējumi. Aizraujošais bestselleru rakstnieces B. Erskinas piedzīvojumu romāns „Čuksti smiltīs” vēsta par noslēpumaino Ēģipti, kur saplūst kopā pagātne un tagadne. Savukārt Dž. Menselas romāns „Domājot par tevi” ir prieka, sarežģītu attiecību un negaidītu dzīves pārsteigumu pilns piedzīvojums.

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. septembrī.

 


Līdzīgi raksti