Rēzeknes Centrālās bibliotēkas (RCB) lasītava bibliotēkas 70 gadu jubilejas svinību mēnesī piedāvā iepazīties ar lasītavā šīgada E-prasmju nedēļā veiktās aptaujas rezultātiem, kā arī atskatīties uz aptaujas datiem, kas lasītavā iegūti 2006. gadā.

Pirmā lasītavas apmeklētāju aptauja notika 2006. gada Bibliotēku nedēļā, un tajā tika noskaidroti 86 respondentu priekšstati par dažādiem lasītavas darba aspektiem, savukārt 2014. gada E-prasmju nedēļas ietvaros RCB lasītavā tika veikta aptauja par lasītāju e-prasmēm.

85 aptaujātie sniedza gan tradicionālas, gan pārsteidzošas atbildes. Lietotāju vēlmes un ieteikumi tiks ņemti vērā tālākajā lasītavas darbībā – tas palīdzēs uzlabot un attīstīt gan viņu pašu, gan bibliotēkas darbinieku  interneta un datora lietošanas prasmes.

Daži secinājumi īsumā:

* populārākais informācijas avots – internets, mērķis – e-pasts (59%);

* vispozitīvākā attieksme – 100% patīk datoru galdi;

* lielu atsaucību ir guvusi lasītavas darbinieku vēlme palīdzēt lietotājiem – 100%;

* atzinīgi novērtēti saņemtie pakalpojumi – 98% apmierina datoru kvalitāte;

* lietotāji salīdzinoši bieži lūdz padomus draugiem vai klasesbiedriem – 55%.

Ar pilnu aptaujas rezultātu statistiku var iepazīties šeit.