{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Santa Mežābele viesosies Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=386:santa-mezabele-viesosies-rezeknes-centralaja-biblioteka&catid=73:Pasakumi%20CB&Itemid=108', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

Foto no: www.estars.lv

     2010. gada 6. maijā plkst. 13:00 Rēzeknes Centrālās bibliotēkas konferenču zālē notiks tikšanās ar rakstnieci no Viļakas Santu Mežābeli.

 

 

     Antoņina Ločmele (pseid. Santa Mežābele) dzimusi 1941. gada 3. decembrī Balvu rajona Vectilžas pagasta Lutenānu ciemā sīkzemnieku Antona un Broņislavas Ločmeļu daudzbērnu ģimenē. Pēc Tilžas vidusskolas beigšanas 1961. gadā sākusi strādāt par pionieru vadītāju Balvu rajonā. Strādājusi par skolotāju Viduču pamatskolā, bet no 1979. gada bijusi Mežvidu pamatskolas direktore. Šajā amatā nostrādājusi 18 gadus. 1997. gadā pārcēlusies uz Jelgavas rajonu, kur strādājusi par ārpusklases darba organizatori Elejas vidusskolā, bet pēc gada atgriezusies Viļakā. Pensijas vecumā Antoņina Ločmele pievērsusies literatūrai. Izvēlējusies pseidonīmu Santa Mežābele un sākusi rakstīt romānus.

 

 

     Rakstnieces pirmais romāns nāca klajā 2000. gadā un saucās „Tēva priede”, tam sekoja trīs lata romāni – „Nakts uz svētdienu” (2002), „Uz priekšu, meitenes!” (2002) un „Viena lustīga sieviete” (2004), kas tika atzinīgi novērtēti un izdoti Lauku Avīzes sērijā „Lata romāns”. 2007. gadā tika izdots romāns „Rītausmā te rēja lapsa”.

 

 

     Nupat Vītola izdevniecībā Gulbenē izdotais Santas Mežābeles jaunais romāns „Skaistulis un mežinieka meita” ir mīlestības drāma ar detektīvstāsta iezīmēm, romāns stāsta par dzīvi un mīlestību mūža garumā. Santas Mežābeles romānu sižetā vienmēr uzmanību piesaista kriminālā intriga: „Ja grāmatu rakstītu tikai no galvas vien, tad tā būtu fantastika kā tādi zirnekļcilvēka stāsti. Vajag jau ko no tā, kas patiešām noticis dzīvē,” par grāmatu varoņiem un atainotajiem notikumiem stāsta rakstniece. Savukārt policista tēlu veidošanā rakstniecei palīdzējusi personiskā pieredze: „Mans vīrs padomju laikā strādāja milicijā, un es lieliski zināju, kā tā darbojas un kādi viņi paši ir.”

 

     Tikšanās ar rakstniekiem – tā ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par viņu daiļradi un dzīvi, par grāmatu tapšanas procesu un nākotnes plāniem. Laipni lūdzam ikvienu lasītāju uz tikšanos ar Santu Mežābeli un viņas grāmatām!