Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2018. gada novembris Kaunatas pagasta 1. bibliotēkā izdevās pasākumiem bagāts. Mēnesis sākās ar diviem kulinārijas vakariem.

 

     Meistarklasē „Mazie pavāri” vecāki kopā ar bērniem gatavoja mini picas.  Pagatavot picu ir pārsteidzoši vienkārši, un šis process sagādā daudz jautrības – īpaši bērniem! Katram pavāram bija sava pica ar savu garšu. Tad šajā „mini picērijā” tika vārīts kakao un būvētas saldās mājiņas ar biezpienu un marmelādi. Kamēr cepās picas, tika minētas mīklas, kuras bija saistītas gan ar dārzeņiem un augļiem, gan ar produktiem un gataviem ēdieniem.

 

     Otrais kulinārijas vakars saucās „Debešķīgā debesmanna”. Bērnības garša debesmanna! Kurš gan nezina uzpūteni, kas bērnībā tik daudz ēsts?  Ar debesmannas un picu meistarklasēm bibliotēka piedalījās latviešu kulinārajam mantojumam veltītajā kulinārijas konkursā „Literatūras garša”, kas norisinājās Letonikas datubāzē. Ar saviem lasītājiem piedalījāmies arī Letonikas erudīcijas spēlē – meklējām latviešu rakstnieku darbos minētus ēdienus.

 

     Tuvojoties Latvijas Republikas dibināšanas dienai, bibliotēkā bija apskatāma izstāde-fotostūrītis „Latvija likteņa gaitās”. Izstādi varēja ne tikai apskatīt, tādējādi iepazīstot Latvijas vēsturi, bet arī nobildēties pie tās.

 

     15. novembrī notika radošā darbnīca bērniem „Sirds siltums – Latvijai!”, tajā tika veidoti auseklīši un karodziņi, kuri vēlāk papildināja izstādi. Kopā ar bērniem tika rakstīti novēlējumi mūsu Latvijai.

 

 

     28. novembrī lasīšanas maratona „100 lasītākās grāmatas par Latviju” noslēguma pasākumā bibliotēka ciemojās PII ”Zvaniņš” grupiņā „Vāverēni”. Kopā ar bērniem tika spēlēta spēle „Uzzini par Latviju”. Spēles laikā tika uzdoti jautājumi par Latviju: vēsturi, kultūru, dabu. Bērniem vajadzēja atrast pareizo atbildi.

 

     Tika lasīti bērnu dzejoļi par Latviju, apskatītas grāmatiņas par mūsu valsti. Kā tika noskaidrots lasīšanas maratona laikā, tieši tās bibliotēkā bija vispieprasītākās un visvairāk lasītās. Pasākuma noslēgumā mazie dalībnieki saņēma konfektes.

 

     Arī decembris solās būt pasākumiem bagāts: būs puzuru darbnīca, piparkūku cepšanas vakars un egļu bumbu dekupāža. Nāciet ciemos!

 

Informāciju sagatavoja
Tamāra Kablanova,
Kaunatas pagasta 1. bibliotēkas vadītāja