Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2018. gada 24. aprīlī Bibliotēku nedēļas ietvaros Rēzeknes novada Feimaņu pagasta bibliotēkā notika tikšanās ar laikraksta “Vietējā Latgales Avīze” žurnālisti Skaidrīti Svikšu.

 

     Viņa  uz bibliotēku bija atvedusi savu neparasto  kolekciju – avīzes, kuras ir atceļojušas pie žurnālistes no malu malām visos iedomājamos un neiedomājamos veidos. Tika rādīta arī prezentācija par laikrakstu vēsturi pasaulē, pirmajām izdotajām avīzēm Latgalē, kā arī minēti dažādi interesanti fakti par pasaules presi.

 

 

 

     Varēja apskatīt, cik daudzveidīgas ir avīzes: pēc izmēra, krāsu salikuma un šrifta dažādības, avīzes sleju izvietojuma, avīzes laukuma izmantošanas,  fotogrāfiju izmēra, papīra kvalitātes un arī pēc mērķauditorijas iedalījuma. Kāda izdoma vajadzīga, lai  avīze atšķirtos un tiktu nopirkta!

 

     Interesanti, ka, piemēram, Amerikā izdotā avīze ir liela izmēra un sadalīta atsevišķos tematiskos blokos. Iespējams, lai būtu ērtāk – katrs var paņemt to sadaļu, kas interesē, un nav jāmet kauliņš, kuram pirmajam tiks viss laikraksts, ikviens var izvēlēties sev vēlamo tematu un ērti paņemt lasīšanai.

 

 

     Visiem patika Amerikā izdotā “Lauksaimnieku gadagrāmata” ar caurumiņu – nagliņai. Šī tradīcija ir saglabājusies no gadagrāmatas izdošanas pirmsākumiem līdz mūsu dienām. Kam tas caurumiņš bija domāts 19 gs. beigās, var visai viegli uzminēt.

 

     Apskatot lielo kolekcijas klāstu, jāsecina, ka avīžu veidošanai katrā valstī ir savas tradīcijas, un tās ir ļoti atšķirīgas.

 

     Feimaņu bibliotēka saka lielu paldies Skaidrītei Svikšai par iespēju iepazīties tuvāk, daloties ar savām zināšanām un vaļasprieku – avīžu kolekciju! Lai kolekcija top arvien plašāka un bagātāka!

 

Informāciju sagatavoja
Erna Ulase,
Feimaņu pagasta bibliotēkas vadītāja