Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2012. gada 16. februārī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 45 jaunas grāmatas. Turpinājumā vairāk par dažām no tām.

 

     Psihoanalītiķa V. Albiseti grāmata „Mīlestība” palīdzēs pāriem apzināties savu kopdzīvi kā garīgās izaugsmes ceļu un sniegs padomus, kā nodzīvot kopā un palikt mīlošam visu mūžu. Autors izskaidro iemīlēšanās un mīlestības būtību, atklāj, cik liela nozīme veiksmīgās attiecībās ir sevis izzināšanai, ar kādu pieeju jāraugās uz citiem cilvēkiem, kā īstenojas patiesa mīlestība, kā noteikt prioritātes attiecībās u. c. „Kad jūs redzat divus cilvēkus, kuri patiesi mīl viens otru, – neapskaudiet viņus! Nedomājiet, ka viņiem tikai paveicies! Viņi pie tā ir nonākuši, noiedami garu ceļu, kas sācies pirms daudziem gadiem,” saka autors.

 

     Plašu lasāmvielas klāstu šoreiz piedāvājam dažādu rokdarbu darinātājiem. I. Riekstiņas grāmatā „Konfekšu pušķi” piedāvātie paraugi konfekšu ziedu, pušķu un kompozīciju veidošanai pašu rokām ir dažādi pēc savas grūtības pakāpes, tāpēc būs interesanti gan iesācējiem, gan cilvēkiem, kuri savu pirmo konfekšu pušķi jau izveidojuši. Grāmatā parādīts, kā, izmantojot dažādus materiālus, iespējams radīt jaukus darinājumus, kas vienlaikus būs gan ziedi, gan dāvana.

 

  

 

     I. Vēveres grāmata „Meldru pinumi” savukārt būs lielisks palīgs, lai mācītos izgatavot dažādus priekšmetus no meldriem. Pīšana, izmantojot dabas materiālus, ir ļoti sena nodarbe, jo agrāk ļaudis prata lietderīgi izmantot visu, kas auga tuvākajā apkārtnē. Mūsdienās pīšanas popularitāte pieaug, jo cilvēki aizvien vairāk cenšas apgūt aizmirstas amata prasmes. Darbojoties ar dabas materiālu, iespējams atbrīvoties no sasprindzinājuma, rosināt iztēli un domas, vingrināt sīko pirkstu muskulatūru, attīstīt telpisko domāšanu, radīt noderīgas un dekoratīvas lietas un, protams, jauki pavadīt laiku. Glītie izstrādājumi lieliski noderēs gan kā Lieldienu vai Ziemassvētku rotājumi, gan kā unikālas dāvanas jebkuros citos svētkos.

 

     Savukārt A. Nagliņas grāmatā „Atjaunotas lietas” sniegtas idejas, kā no dažādiem niekiem, kuri sakrājušies mājās, var radīt jaukus un interesantus dekoratīvus priekšmetus interjeram, svētku rotājumus u. c. Otra A. Nagliņas grāmata, kura saucas „Dekupētas dāvanas”, detalizēti apraksta dekupāžas procesu un iedvesmo lasītāju radošam darbam. Izdevumā aprakstīts, kā dekupēt konkrētus priekšmetus – T kreklus, salvešu gredzenus, paplātes, rotaslietu statīvus u. c. Grāmatā aprakstītās darba metodes ir piemērotas ikvienam, jo darbam nepieciešamo materiālu sarakstā nav iekļautas ne speciālas dārgas lakas un krāsas, ne otas.

 

  

 

     I. Upmaļa, Ē. Tilgasa un E. Stankeviča grāmatā „Latvija padomju militāristu varā” stāstīts par to, kā pēc Pirmā pasaules kara trīs nelielas tautas pie Baltijas jūras izveidoja neatkarīgas valstis Latviju, Lietuvu, Igauniju un kā Padomju Savienība, izvietojot tur savu karaspēku, tās okupēja. Grāmatas autori ir publicējuši interesantas ziņas par PSRS kodolbruņojuma izveidošanu un kosmosa militarizācijas plāniem, apraksta jaunāko ieroču izveidošanu un izvietošanu Latvijā, pārkrievošanas politiku, „homo sovieticus” veidošanu, padomju cilvēka militāri politiskā patriotisma audzināšanu u. c.

 

"Dari kā es vēlos!" stāsta par ietekmēšanu, no kuras, kā izrādās, izbēgt nav iespējams, tāpat neesot iespējams arī neietekmēt citus. Grāmata ir veidota kā aizraujošs dialogs ar lasītāju un piedāvā metodes, ar kuru palīdzību iespējams mainīt citu cilvēku attieksmi un uzskatus. Tā sniedz izpratni par to, kāpēc cilvēki pērk preces, kuras viņiem nemaz nav vajadzīgas, vai piekrīt viedoklim, ko paši patiesībā neatbalsta.

 

     Pasaulslavenā uzņēmēja R. Brensona grāmata „Kailā patiesība par biznesu” vēsta par viņa iedvesmojošo dzīvi. Cilvēks, kurš skolā bija „divnieku karalis”, nu ir kļuvis par vienu no mūsdienu veiksmīgākajiem uzņēmējiem. Viņa vadītās kompānijas „Virgin” vērtība ir mērāma miljardos dolāru. Tomēr stāsts nav par naudu, bet gan par piedzīvojumiem, kuru Brensona biznesā un dzīvē nekad nav trūcis. Riskanti lidojumi ar gaisa balonu, tūrisma attīstīšana kosmosā, savas ierakstu kompānijas dibināšana – visas šīs idejas daudziem ir likušās pārāk trakas, lai tās realizētu…

 

  

 

     Grāmatas „Ilgmūžības seifa 12 atslēgas” autors J. Guščo apgalvo, ka „mūsdienās veselība ir pats dārgākais un trauslākais „produkts”, to pērk, pārdod, maina, atjauno un konservē”. Analizējot cilvēka dzīves personisko un sociālo faktoru ietekmi uz viņa profesionālās aktivitātes līmeni un ilgumu, autors grāmatā ir centies atbildēt uz jautājumu par ilgmūžības plānošanu atkarībā no reālajām iespējām – kā veidot dzīvi, lai, nenovirzoties no savas filozofijas un mērķiem, saglabātu fizisko un garīgo veselību. Grāmatā aplūkotas 12 „atslēgas” (elpošana, ūdens, kustības, uzturs, psiholoģija, attīrīšanās, dzīvesvietas ekoloģiskais statuss un dzimšanas laiks, darbs, iedzimtība, medicīniskā aprūpe, izglītība, derīgie un kaitīgie ieradumi), ar kuru palīdzību iespējams būtiski pagarināt aktīvās ilgdzīvošanas periodu.

 

     Latvijas Universitātes profesora V. Segliņa monogrāfijā „Senās Ēģiptes rakstu dārgumi” aplūkotas pārmaiņas reliģiskajos priekšstatos Senajā Ēģiptē, grāmatā sniegts senāko Piramīdu tekstu tulkojums un svarīgākās daļas no vēlākā laikā radītiem tekstiem, kas var noderēt interesentiem, lai veiktu tālākus pētījumus. Izdevums paredzēts vēsturniekiem un filologiem, kā arī visiem, kas interesējas par senās civilizācijas kultūrvēsturi.

 

  

 

     Šoreiz jaunumos arī latviešu režisora O. Krodera autobiogrāfiskā grāmata „Mēģinu būt atklāts”, kuru par godu režisora 90. jubilejai izdevniecība „Zvaigzne ABC” 2011. gada vasarā laida klajā atkārtoti. Šis izdevums papildināts ar Valmieras teātra direktores E. Sniedzes priekšvārdu un O. Krodera režijas darbu un lomu hroniku. Pirmoreiz šī grāmata tika izdota 1993. gadā.

 

     Daiļliteratūras klāstā šoreiz 4 latviešu oriģinālliteratūras grāmatas un 4 ārzemju rakstnieku darbi. Latviešu literatūru pārstāv 12 latviešu rakstnieču kopīgais stāstu krājums „Mēs. XX gadsimts”, kurā izgaismota Latvijas 20. gadsimta vēsture. Krājumā iekļauti jauni, agrāk nepublicēti darbi.

 

  

 

     A. Aizpurietes grāmatā „Šonakt biju zaļš putns” apkopoti dzejnieces Draugiem.lv profila dienasgrāmatā publicētie ieraksti, kuros viņa dokumentējusi visu savu dzīvi.

 

     Dzejas grāmatu krājumu šoreiz papildina A. Akmentiņa „Zemeņu blūzs” un V. Andžānes „Basām kājām”. A. Akmentiņa dzejas izlasē iekļauti dzejoļi no piecām grāmatām. Daži dzejoļi te nodrukāti citādi nekā agrāk, dažus minētajās grāmatās nevar atrast, bet divas no šīm grāmatām nemaz nav iznākušas. Starp nodaļām ir dziesmas ar akordiem. V. Andžānes dzeja rakstīta gan latviešu, gan latgaliešu valodā, tie ir dažādi veltījumi, sadzīviskas tematikas dzejoļi u. c.

 

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. martā.

 

 

Līdzīgi raksti