Jaunās grāmatas

     2012. gada 1. martā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 29 jaunas grāmatas un M. Freimaņa piemiņas koncerta ierakstu DVD. Turpinājumā vairāk par daļu no jaunumiem.

 

     Mūziķa, mūzikas terapeita un kultūras vēstures speciālista I. Birzkopa grāmata „Mūzikas terapija depresijas ārstēšanai” sniedz informāciju par mūzikas terapijas noslēpumiem un tās nozīmīgo lomu depresijas un citu psihiska rakstura saslimšanu ārstēšanā. Desmit gadu ikdienas prakse mūzikas terapijā Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā un citās klīnikās, kā arī iepriekš gūtā pieredze kino un teātra mūzikas radīšanā autoram ir devusi vienreizēju iespēju daudzas parādības aplūkot daudz citādāk, nekā tas līdz šim ir bijis pierasts.

    

     Populārā līderu konsultanta, bestsellera „Mūks, kurš pārdeva savu Ferrari” autors R. Šarma grāmatā „Līderis bez titula” dalās piecpadsmit darba gados uzkrātā pieredzē, kā apgūt līderu mācības metodes. Līderu mācības sistēma, kā arī izklāstītie principi, līdzekļi un taktika, uz kuriem tā balstīta, ir reāla, un tā tūkstošiem cilvēku pasaules organizācijās esot palīdzējusi gūt uzvaras biznesā un būt līderiem savā nozarē. Autors grāmatā pamāca, kā sadarboties ar cilvēkiem un atstāt uz viņiem spēcīgu iespaidu neatkarīgi no sava stāvokļa, kā uzlabot komandas gaisotni un produktivitāti, kā kļūt par klientu mīluli, kā izmantot iespējas pārmaiņu laikos u. c.

 

 

     Ilgadējās Latvijas radio režisores un runas pedagoģes A. Apeles grāmata „Prasme runāt publiski” savukārt atgādina latviešu valodas skaņu pareizas izrunas likumus, piedāvā vingrinājumus, kas nepieciešami, lai iegūtu un saglabātu elastīgu runas aparāta muskulatūru, vingrinājumus pareizas elpošanas izkopšanai, kā arī balss diapazona paplašināšanai. Ar labi saprotamiem piemēriem autore rada priekšstatu par to, kas ir teksta loģiskā analīze, un sniedz draudzīgus ieteikumus, kas noder pirms publiskas uzstāšanās.

 

     Aktuālu tematiku skar N. Muižnieka un V. Zelčes redakcijā tapusī grāmata „Karojošā piemiņa”, kura vēsta par divām Latvijas sabiedrību šķeļošām un konfrontāciju raisošām piemiņas dienām – 16. martu un 9. maiju. Pirmajā no tām, kā zināms, tiek pieminēti 2. Pasaules kara laikā nacionālsociālistiskās Vācijas bruņotajos spēkos karojušie latviešu leģionāri, bet otrajā – svinēta Padomju Savienības uzvara Lielajā Tēvijas karā. Grāmata lasītājam sniedz faktoloģiski pamatotas zināšanas par 16. martu un 9. maiju, kuras var palīdzēt labāk izprast šo vēstures notikumu lomu visas tautas, atsevišķu cilvēku dzīvēs un politiskajās norisēs.

 

      Žurnāliste un publiciste S. Veinberga grāmatā „Mediju misija” atspoguļo Latvijas preses nozares attīstību, sasniegumus, procesus un problēmas pēc valsts neatkarības atjaunošanas. Jautājumus autore skata saistībā ar Latvijas vēsturi un preses attīstības tendencēm pasaulē. Analizējot Latvijas preses žurnālistiku, S. Veinberga piedāvā arī daudzu periodiskās preses izdevēju viedokli par avīžu un žurnālu vēsturi, misiju un attīstības perspektīvām.
 

 

     Grāmatā „Koks tavās mājās” pasniedzējs A. Domkins lasītājam sniedz atbildes uz jautājumiem, kas varētu rasties, domājot par koku, tā īpašībām un izmantošanu. Izdevumā ir apskatītas gan koksnes kopējās īpašības – blīvums, svars, stiprība, siltuma īpašības, gan koksnes un koku veidi – skuju koki, lapu koki, to kopējās un atšķirīgās iezīmes. Ļoti plaši aplūkoti zāģmateriāli. Vesela nodaļa veltīta koksnes izmantošanai dažādās konstrukcijās – koka grīdas, logi, durvis u. c. Grāmatā arī praktiski aprakstīta koka māju celtniecība – koku izmantošana, problēmas, drošība, aizsardzība. Izdevums papildināts ar attēliem un tabulām, kas palīdz vieglāk uztvert sniegto informāciju.    

 

     Daiļliteratūras klāstā šoreiz 3 latviešu oriģinālliteratūras darbi un 6 tulkotās daiļliteratūras grāmatas. Populārās latviešu rakstnieces D. Avotiņas romāns „Vīramāte” emocionāli vēsta par vienkāršas lauku sievietes Netes bagāto dzīves gājumu uz 20. gadsimta vēsturisko notikumu fona. Tas ir stāsts par dzimtas mājām, par ģimeni, patiesām un viltus vērtībām, par cilvēku mūža guvumu.

 

 

     Latviešu fantāzijas rakstnieces L. Nemieras (Dreimanes) trešais romāns „Kaķa lāsts” apvieno sevī fantāzijas žanra un detektīva iezīmes. Romāna darbība risinās mūsdienu Rīgā, tajā aprakstīta šķietami parasta reklāmas firmas darbinieces Leonīdas dzīve – darbs, draudzenes, puisis, reizēm kāda izklaide –, kas pēkšņi sagriežas kājām gaisā. Meiteni piemeklē dažādas problēmas, tomēr reklāmas biznesa vides rūdījums un vēss skatījums uz lietām palīdz viņai izkļūt pat no visbīstamākajām situācijām, atrisināt mīklainus nāves gadījumus un iegūt jaunus draugus un ienaidniekus.

 

     Rakstnieces, vēsturnieces un publicistes L. Sēles detektīvromāns „Poga ar sudraba rozi” savukārt stāsta par Dinu, kura strādā kādas lielas kompānijas juridiskajā nodaļā. Sieviete labi pelna un spēj uzturēt sevi un dēlu studentu. Diemžēl viņa tiek atlaista no darba tieši pirms pašiem Ziemassvētkiem, arī dēls tiek atskaitīts no augstskolas. Lai pārvarētu problēmas, Dina nolemj kardināli mainīt savu dzīvi. Viņa kopā ar dēlu nodibina paši savu detektīvaģentūru, un pirmais klients ierodas jau 3. dienā…

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. martā.

 

 

Līdzīgi raksti