Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2012. gada 2. aprīlī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 59 jaunas grāmatas un 2 diskus. Turpinājumā vairāk par daļu no jaunieguvumiem.

  

     Kustību ārsts V. Bebrišs un unikālās rīvēšanās metodes popularizētāja Latvijā I. Ziņgīte grāmatā „Sarunas par veselīgu dzīvošanu” runā par ēšanas paradumiem, par to, ko būtu labi ēst, ko ne tik labi un par to, ko viņi paši ikdienā ēd; par kustībām, kas nepieciešamas mūsu organismam; par pareizas elpošanas nozīmi; par pirtī iešanu, sauļošanos, masāžām, seksu un daudz citām cilvēkam svarīgām un nozīmīgām veselības lietām. Grāmata veidota jautājumu un atbilžu formā,  jautājumus veidojis un grāmatu kopā salicis žurnālists un ceļotājs Juris Lorencs.

 

     T. Lorencas grāmata „Skaistuma anatomija” adresēta dažāda vecuma sievietēm – arī tām, kuras domā, ka viņām nekādi padomi nav vajadzīgi, un kurām šķiet, ka viņu sejas āda vienmēr būs gluda. Grāmatā doti padomi, kā izmantot tautas līdzekļus kosmētikā mājas apstākļos.

 

 

     D. Hanova un V. Tēraudkalna grāmata „Laiks, telpa, vadonis” stāsta par Ulmaņa laiku autoritārā režīma ideoloģiju un politisko komunikāciju – valsts svētkiem, rituāliem, pārmaiņām pilsēttelpā, attieksmi pret reliģiju, mazākumtautībām un reģionālajām identitātēm, kā arī režīma definētajiem ienaidniekiem. Grāmatas autori nav meklējuši atbildes uz jautājumiem par iemesliem, kas noveda pie apvērsuma, bet gan centušies atklāt autoritārās ideoloģijas izpausmes un tās ietekmi.

    

     Daiļliteratūras klāstā šoreiz K. Stoketas romāns „Kalpone” – vairāk nekā 40 valodās tulkotais ASV bestsellers. Romāna darbība risinās Džeksonas pilsētā ASV, 1962. gadā – laikā, kad Dienvidu štatos sabiedrība vēl dalās divās pilnīgi nošķirtās daļās – baltajos un melnādainajos – un rasu integrācija ir tikai sapnis, kas jaušams pašās jaunākajās vēsmās. Divdesmit divus gadus vecā Skītere atgriežas mājās ar koledžas diplomu, bet bez konkrētiem nākotnes plāniem. Tumšādainā kalpone Eibilīna, dzīves gudrības un mīlestības pilna sieviete, auklē jau septiņpadsmito balto bērnu, taču viņas draudzene Minnija asās mēles dēļ kārtējo reizi zaudējusi kalpones darbu. Kas saista šīs trīs ārēji tik atšķirīgās sievietes? Vai viņām izdosies īstenot savu slepeno, riskanto projektu, drosmīgi pārkāpjot laikmeta un vides radītos ierobežojumus? Atbildes meklējiet grāmatā!

 

 

     Ikviens no mums ir gan priecājies par veiksmēm, gan dusmojies par krīzēm un uzdevis sev jautājumu: „Nu, kāpēc tā neveicas?” P. Pūrītis romānā „Dr. Ausmoņa klīnika” risina šo pašu jautājumu, tikai visas mūsu valsts mērogā. Turklāt autors sniedz atbildi, kas izklausās pamatota, bet ir pilnīgi neticama. Grāmatā uzzināsiet arī atbildes uz neskaitāmiem citiem intriģējošiem jautājumiem, piemēram, kāpēc daudzstāvu autostāvvieta Citadeles ielā bija jāpārbūvē par banku un ar kādu nolūku patiesībā tika izveidots veikalu tīkls „Elvi”. Ticēt vai neticēt rakstieka radošajam domas lidojumam – tas jau cits jautājums.

 

     Latviešu dramaturģes un teātra zinātnieces E. Sniedzes alegoriskie stāsti krājumā „Leģendas par ilgām” rosina pārdomas par vērtībām un vājībām, mīlu un tās pretmetiem, par pārbaudījumiem un pašu dzīvi, kas katram jāizdzīvo. Grāmatā iekļauti astoņi stāsti par vientulību, ilgām, satikšanos un nesatikšanos – visu, kas ir un nav cilvēka un Radītāja spēkos. Tie ir stāsti par sapņiem, par neredzamo cilvēkam līdzās, par saitēm, kas, lai cik nemanāmas būtu, iekodē zemes, debesu un senču gudrības visos, kas reiz piedzimst un reiz aizceļo no šīs pasaules.

 

 

 

     S. Upeslejas un M. Reinberga kopdarbs „Tik tuvu Tev” ir „likteņa proza dzejā”, kura veltīta latviešu dzejniekam Jānim Sudrabkalnam, viņa un Birutas Skujenieces mīlasstāstam. Tās ir nenotikušas, neizdzīvotas attiecības, jo aktrise, pavisam jauna būdama, pēkšņi gāja bojā, bet dzejnieks, kurš tā arī nebija spējis viņai tuvoties, pēc traģiskā notikuma lēnām ieslīga alkohola varā. Viņam šī mīlestība ir kļuvusi par dēmonu. Grāmatai klāt nāk arī disks, kurā dzirdama M. Reinberga mūzika, viņa domas tajā pauž Jānis Paukštello, bet S. Upeslejas – Sigita Jevgļevska.

 

     Šoreiz jaunumos arī Latgales Studentu centra izdotā un bibliotēkai dāvinātā no septiņām atsevišķām daļām jeb burtnīcām veidotā grāmata „Puosokys par krīzi”, kurā apkopotas skaistākās latgaliešu literārās un tautas pasakas, kā arī padomi krīzes pārvarēšanai, kas uzieti pirmās brīvvalsts presē. Grāmatā atrodami arīdzan mūsdienu bērnu un jauniešu stāsti ar laimīgām beigām, kā arī anekdotes un interneta komentāri, kas teju jau folklorizējušies.

 

     Jauno grāmatu klāstā arī G. Repšes „Dzelzs apvārdošana” – dienasgrāmatu romānu cikla „Smagais metāls” trešā grāmata.

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. aprīlī.

 

 

Līdzīgi raksti