Attēls no: fowode.blogspot.com

     Tuvojoties Mātes dienai un Starptautiskajai ģimenes dienai, Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā aplūkojamas vairākas izstādes, kuras aktualizē ģimenes kā svarīgākās sabiedrības sastāvdaļas lomu un mātes kā ģimenes pavarda sargātājas vērtību.

 

     Ģimene ir ne vien vispārcilvēcisko vērtību, kultūras un paaudžu pārmantojamības glabātāja, bet arī galvenais ikvienas valsts attīstības un stabilitātes faktors, tāpēc pēdējo gadu laikā aizvien biežāk par ģimeni tiek runāts kā par valsts prioritāti.

 

     Kāda varētu būt labas satikšanas recepte ģimenei, lai tā paliktu kopā uz mūžu, kā audzināt bērnus, lai tie cienītu savus vecākus un valsti, kā veidot ģimeni par saliedētu komandu, kā saturīgi kopā pavadīt brīvo laiku, kā parūpēties par mazuļa veselību, kā saprast spurainu pusaudzi un kā jaunietim palīdzēt izvēlēties veiksmīgu karjeru, ar kādiem vārdiem vislabāk apsveikt māmiņu Mātes dienā…

 

     …uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem var rast atbildes bibliotēkā sagatavotajās izstādēs „Vecāki un bērni” (abonementā), „Māmulīt, saņem nu atkal šo dienu!” un „Ģimene – tā ir milzu vērtība!” (lasītavā).

 

     Mājaslapā savukārt ir apskatāma virtuālā izstāde „Mātes diena. Dzejoļi par mammu un ne tikai”, kura palīdzēs izvēlēties labos vārdus māmiņām, vecmāmiņām un arī vīramātēm.

 

 

Noderīga informācija

 

--- Mātes diena

     Mātes dienas tradīcija aizsākta 16.–17. gadsimtā Anglijā. Svētkus tolaik svinēja nelielā ģimenes lokā, bērni atgriezās dzimtajās mājās un sveica māti. Ticīgie šajā dienā apmeklēja arī baznīcu. Viduslaikos Anglijā Mātes svētdienu svinēja Lielā gavēņa laikā.

 

     Latvijā Mātes dienu sāka svinēt 1922. gadā, tajā laikā šo svētku dienu rīkoja draudzes un biedrības. No 1934. gada Mātes dienu Latvijā svin maija otrajā svētdienā – tāpat kā citās valstīs.

 

--- Starptautiskā ģimenes diena

     15. maijs kā Starptautiskā ģimenes diena ANO Ģenerālajā Asamblejā tika pasludināta 1993. gada 20. septembrī. Šīs dienas mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz daudzajām ģimenes problēmām, kuras pastāv mūsdienu pasaulē, kā arī parādīt sabiedrības attieksmi pret ģimeni kā svarīgāko sabiedrības sastāvdaļu.