Saulainais konkursa simbols

Rēzeknes Bērnu bibliotēka turpina pilsētas mēroga konkursu 7. klašu skolēniem „Saulainā komanda”, lai vairāk uzzinātu par sauli un iedegtu interesi bibliotēkas lasītājos, kā arī rosinātu lasītāju pašizglītību un lasīšanas veicināšanu kā vienu no brīvā laika pavadīšanas iespējām.

2016. gada 27. janvārī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā (RCB) notika konkursa pirmā posma aktivitātes. Desmit saulainas komandas no septiņām Rēzeknes pilsētas skolām prezentēja savas izveidotās vizītkartes ar saules simboliku. Šo konkursu vērtēja saulaina žūrija: Marija Sproģe – žūrijas priekšsēdētāja, RCB direktore, Vija Logina – Bērnu bibliotēkas vadītāja, Zita Gorsvāne – RCB abonementa vadītāja, Dzidra Germova – RCB vecākā bibliogrāfe, Inga Kaļva – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas sabiedrisko attiecību speciāliste.

Iepazīsimies ar konkursantiem un žūriju

Saules enerģija, Rēzeknes 5. vsk. 7.b kl.

Saules spēks, Rēzeknes Valsts 1. ģimn. 7.m1 kl.

Saules stariņi, Rēzeknes Valsts poļu ģimn. 7.a kl.

Saules zaķīši, Rēzeknes 6. vsk. 7.a kl.

Saulesbērni, Rēzeknes Valsts poļu ģimn. 7.c kl.

Saulīte, Rēzeknes 2. vsk. 7.a kl.

Солнечный квартет, Rēzeknes 6. vsk. 7.b kl.

Солнечные лучики, Rēzeknes 4. vsk. 7. kl.

Светлячок, Rēzeknes 3. vsk. 7.a kl.

Komanda RA, Rēzeknes 2. vsk. 7.b kl.

Saulainā žūrija

Vērtēšanas kritēriji šajā konkursā bija: idejas oriģinalitāte, radošums, komandas dalībnieku vizuālais tēls, daudzveidība un atbilstība tēmai.

Visas vizītkartes bija daudzveidīgas, ļoti oriģinālas un interesantas! Šajā konkursa kārtā uzvarēja Rēzeknes 6. vidusskolas 7.b klases komanda „Солнечный квартет”. Otro vietu ieguva komanda „Saules stariņi” no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas 7.a klases, trešā vieta – Rēzeknes 6. vidusskolas 7.a klases komandai „Saules zaķīši”.

Bibliotekārā stunda

Pēc vizītkaršu prezentācijas notika saulaina kliņģera degustācija, bet pēc tam komandas piedalījās bibliotekārajā stundā „Kā atrast grāmatu bibliotēkā?”, kuru vadīja RCB abonementa vadītāja Zita Gorsvāne. Katrai komandai tika uzdots mājasdarbs – divu nedēļu laikā Bērnu bibliotēkā atrast 20 grāmatas par sauli.