Foto: Horia Varlan, licence

     2012. gada 16. augustā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 51 jaunu grāmatu. Turpinājumā plašāks ieskats daļā no jaunieguvumiem.

 

     S. Lasmanes grāmatā „Komunikācijas ētika” analizētas mūsdienu komunikācijas tehnoloģiju izraisītās savstarpējo attiecību, žurnālistikas, reklāmu, sabiedrisko attiecību, kā arī sociālo mediju ētikas problēmas. Grāmata ļauj iepazīt profesionālo ētiku plašsaziņas lauka, reklāmas, sabiedrisko attiecību un interneta mediju veidotājiem un lietotājiem.

 

     N. Nikuļins grāmatā „Atmiņas par Kārsavu” stāsta par Kārsavas mājām un iedzīvotājiem, par cilvēku likteņiem, kurus atceramies vēl šodien un kurus esam jau sen aizmirsuši. Atsevišķās darba vietās nozīmīga loma atvēlēta dabai. Izjaukto un palaisto garām apkārtējā vidē, mēs nekad neatjaunosim. Autors aicina sargāt visu to, ko mums atstājuši senči. Šis mantojums mums ir jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

 

  

 

     Svinot priesterības 45 gadu jubileju, priesteris J. Svilāns, izcilais Latvijas katoļu baznīcu un draudžu vēstures pētnieks, savulaik ir apkopojis savus sprediķus, saskaņā ar Baznīcas liturģisko gadu sadalot tos trijos ciklos: A, B, un C gads. Nu šie sprediķi ar priestera māsasmeitas gādību izdoti grāmatā. J. Svilāna „Sprediķi” noderēs gan topošajiem un esošajiem priesteriem viņu darbā, gan ikvienam cilvēkam, lai augtu ticībā un tikumos.

 

     O. Seierstades grāmata „Groznijas eņģelis” tapusi no iespaidiem, kuri radušies, jaunajai norvēģu žurnālistei dodoties uz Čečeniju pēc Krievijas karaspēka iebrukuma tajā. Grāmata stāsta par to cilvēku dzīvi, kuriem apkārt plosās karš. Par tiem, kas piedzimst karā, nomirst karā, kas cenšas izdzīvot sabiedrībā, kura kļūst arvien brutālāka. Kas notiek vietējai varai tuvu stāvošo cilvēku un islāma kaujinieku prātā? Kas notiek ar bērniem, kuri izaug, sev apkārt redzot vardarbību? Kas šajā karā notiek ar čečenu un arī krievu ģimenēm? Taču Čečenijas galvaspilsētā Groznijā dzīvo kāda sieviete, kura, spītējot kara šausmām, spēj cilvēkos pamodināt labāko, kas viņos mīt. Šo sievieti dēvē par Groznijas eņģeli...

 

 

 

     Japāņu autora K. Abes romāns „Sieviete smiltīs” stāsta par cilvēka dzīvi, vīrieša un sievietes attiecībām un eksistenciālajiem jautājumiem, kurus mēs sev uzdodam ikdienā. Romāna galvenais varonis, entomologs Niki Dzimpejs, pētot kukaiņus, nejauši nokļūst kādā no apkārtējās pasaules izolētā ciematā, kura iedzīvotāju pamatnodarbošanās ir patstāvīga smilšu rakšana, lai tās neieputinātu viņu mājvietas. No ciemata nav iespējams izkļūt, un kukaiņu pētnieku nodarbina jautājums, pakļauties un pielāgoties ciematā pastāvošajai iekārtai vai pretoties, lai realizētu savas spējas, darot ko pilnvērtīgāku.

 

     Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. septembrī.

 

Līdzīgi raksti