* Šoreiz virtuālajā izstādē apkopojām daļu nozaru literatūtas un daļu no daiļliteratūras jaunumiem. Ar pilnu jaunieguvumu sarakstu var iepazīties mājaslapas sadaļā “Jaunieguvumu saraksti”.

Barbara Bergere

“Vai tava dzīve ir laimīga?”

Grāmatā Barbara Bergere apraksta vienkāršus paņēmienus, kā panākt, lai dzīve sniegtu prieku un gandarījumu.
Pārbaudīt pieejamību

 

Juris Noviks
“Būvdarbi” IV  
Ceturtajā sērijas grāmatā "Būvdarbi” ir iekļauti izolācijas ierīkošanas darbi. Kā liecina pieredze, tad lielu daļu celtniecības darbu individuālie būvētāji veic paši saviem spēkiem. Arī hidroizolācijas, siltumizolācijas un skaņizolācijas ierīkošanu iespējams veikt pašu spēkiem, un cerams, ka grāmata "Būvdarbi" to palīdzēs izdarīt tehniski pareizi, racionāli un ekonomiski izdevīgi.
Pārbaudīt pieejamību

 

Juris Noviks
“Būvdarbi” V
Grāmata veltīta apmetēju, apšūšanas un flīzēšanas darbu veikšanai. Aplūkoti jaunākie šajās jomās izmantojamie materiāli, to īpašības un darbu veikšanas tehnoloģija. Savā praktiskajā darbā to var izmantot ne tikai individuālie būvētāji un būvniecības firmu darbinieki, bet par mācību līdzekli – arī augstskolu studenti, celtniecības koledžas un specializēto arodvidusskolu audzēkņi.
Pārbaudīt pieejamību

 

“Grieķijas salas”  
Lieliskas fotogrāfijas, ilustrācijas un kartes. Grieķijas salu virtuve. Slavenāko objektu plāni un šķērsgriezumi. Plašs apmešanās vietu saraksts. Ievērojamas vietas, pludmales, tirgi un svētki katrā pilsētā. Pastaigas, gleznaini maršruti un temmatiskas ekskursijas.
Pārbaudīt pieejamību

 

“Atveseļojies pats!” 5. daļa
Grāmata palīdz pasmelties veselības avotā, kas mums vienmēr blakus - tautas medicīnas un dziedniecības recepšu bagātīgajā krātuvē.
Pārbaudīt pieejamību

 

Olga Buzinovska
“Volanda noslēpums”
Izlasījis šo grāmatu, domājošs cilvēks nespēs uzreiz atbildēt uz jautājumu, kas tas ir par darbu – ģeniāla mistifikācija vai "vairāk nekā patiesība". Masoni, templieši, fašisms un komunisms, Ivana Bargā bibliotēka, Puškina "Pīķa dāmas" skaitļu maģija – tas viss grāmatā sasaistīts vienotā ezotēriskā plānā.
Pārbaudīt pieejamību

 

Jānis Čukurs, Olafs Vronskis
Tehniskā grafika
Mācību līdzeklis. Grāmatā aplūkoti ģeometriskās rasēšanas un telpisku objektu attēlošanas pamati taisnleņķa (ortogonālās) un aksonometriskās projekcijās, kā arī izstrādājumu attēlu noformēšana rasējumu veidā. Iztirzāti pamatjēdzieni par ēku skatiem un griezumiem.
Pārbaudīt pieejamību

 

Ilgvars Forands
“Biznesa vadības tehnoloģijas”
Pārbaudīt pieejamību

 

Maikls Moriss
“Veiksmīga biznesa sākums”
Mazā biznesa rokasgrāmata.
Pārbaudīt pieejamību

 

Kero Nesa
“Sapņu tulks”
Grāmata jūs iedrošinās skaidrot savus sapņus, jo tie ir unikāli un raksturīgi vienīgi jums un jūs esat vienīgais, kas spēj pareizi izprast to nozīmi.
Pārbaudīt pieejamību

 

Jānis Rozenfelds
“Intelektuālais īpašums”
Pārbaudīt pieejamību

 

Sajanova Uļjana
“Es mainu likteņa līniju”
Grāmata ir divu šķietami vienotai tālu zinību jomu – hirosofijas un fen šui – sintēzes piemērs. Autore pavēsta lasītājam par savu atklājumu un stāsta par fen šui un hirosofijas saskares punktiem un iespējām izmantot šīs zinības praksē. Viss jūsu dzīves ceļš ir atrodams uz jūsu plaukstas. Jūs varat izpētīt to un precīzi uzzināt, kas ir un vēl būs jūsu dzīvē, kāda ir jūsu sūtība. Grāmata domāta tiem, kuriem nepatīk uzticēt savu likteni svešiem cilvēkiem vai ārējiem spēkiem un kuriem labprātāk tur to savās rokās – tiešā un pārnestā nozīmē.
Pārbaudīt pieejamību

 

Ivans Vedins
“Zinātne un patiesība”
Monogrāfijas saturu vieno noteikta tematiska ievirze – filozofijas fundamentālā problēmas zinātniskās izziņas metodoloģijas aspektā. Grāmata ir domāta vispirms visu specialitāšu studentiem un maģistrantiem, kā arī filozofijas docētājiem un skolotājiem.
Pārbaudīt pieejamību

 

“Daudz laimes!”
Vēlēmjumi kāzās… bērna piedzimšanai… skolu beidzot... dzimšanas dienā... pilngadības svētkos…
Pārbaudīt pieejamību

 

“Susātivs”
Mūsdienu latgaliešu dzejas antoloģija, aptverta 17 autoru daiļrade.
Pārbaudīt pieejamību

 

Lolita Puncule
“Nenosalt sniegā”
Šī grāmata ir tiešs turpinājums pirmajai – Lolitas Puncules romānam "Daugavas vizbules sirds", kas 2007. gadā iemantojusi Latvijas bibliotēkās visvairāk pieprasītās grāmatas godu. Turpinājums grāmatai par īstu mīlestību un dzīvi – tikpat īstu.
Pārbaudīt pieejamību

 

Margarita Grietēna
“Nemaz nav jābūt Monikai”
Dāmu detektīvs – ko īsti nozīmē šis žanrs? To, ka kriminālā situācijā nokļuvušas sievietes? Vai varbūt sievietes ir tās, kuras, aiz melnām bailēm paslēpušās, revolveri saujā sažņaugušas, vajā noziedzniekus? Bet, iespējams, ka detektīvromānu uzrakstījusi sieviete? Vai pat divas sievietes? Šajā dāmu detektīvā pareizi ir visi minētie skaidrojumi.
Pārbaudīt pieejamību

 

Paulu Koelju
“Kā aizplūstoša upe”
Stāsti. 1998-2004.
Pārbaudīt pieejamību

 

Kerola Meisone
“Precētu sieviešu noslēpumi”
Džila vienmēr sapņojusi par stabilu ģimeni – vīru un bērniem, ar tradicionālo kūku cepšanu svētdienās un kopīgiem ģimenes brīvdienu izbraucieniem. Viņai ir mīlošs vīrs, kurš Dzilu teju dievina, bet izrādās – viņš nespēj radīt bērnu. Džilai ir arī tuvas draudzenes, kuras par šo niansi nezina un uzskata Džilu un Robu par ideālu pāri...
Pārbaudīt pieejamību

 

Santa Montefjore
“Franču dārznieks”
Miranda un Deivids atstāj Londonu, lai pārceltos uz brīnišķīgu lauku māju ar dārzu Hārtingtonhausā. Miranda neatlaidīgi cenšas iedibināt attiecības ar nekopto dārzu, kamēr Deividu tikpat kā neredz mājās, bet bērni nav atraujami no televizora. Kādu dienu Hārtingtonhausā ierodas noslēpumains francūzis. Dziļi pārzinādams dabas likumus, viņš pakāpeniski uzsāk sadziedēt pagātni un tagadni. Kas ir šis vīrietis?
Pārbaudīt pieejamību

 

Haruki Murakami
“Skarbā brīnumzeme un pasaules gals”
Šis ir visnoslēpumainākais un mistiskākais no Murakami darbiem. Tajā pamīšus savīti divi stāstījumi: viens – par skaitļotāju, kas apstrādā pazemes laboratorijā mītoša zinātnieka pētījumu rezultātus, izmantojot unikālas īpaši apstrādāta prāta spējas un speciālas kodēšanas sistēmas, otrs – par pilsētu, kurā ienākošie pamet savu ēnu un zaudē atmiņu tādejādi atsakoties no sava "es". Abi stāsti grāmatas beigās satiekas, dodot vielu skumīgi poētiskām pārdomām par dzīves jēgu.
Pārbaudīt pieejamību

 

Georgija Gospodinovs
“Dabiskais romāns”
"Dabiskais romāns" ir ievērojamākais bulgāru postmodernās literatūras paraugs. Romāna stāstījums fokusā ir pārejas laiks, kad noris valsts un veselas politiskās sistēmas sabrukums, kas izraisa ķēdes reakciju – sajaucas žanru robežas, pajūk ģimenes, sastrīdas draugi...
Pārbaudīt pieejamību

 

E. Dž. Hārtlijs
“Atreja maska”
Necila muzeja vadītāju atrod mirušu slepenā kambarī. Istabā atstāta neskarta vispārsteidzošākā sengrieķu retumu kolekcija. Nolaupīta tikai unikāla mikēnu zelta pēcnāves maska kopā ar leģendāri mītiska varoņa kauliem. Nonākot nepareizajās rokās, tādas vērtības var radīt lielu ļaunumu. Debora Millere – muzeja pārzine, jauna, erudīta sieviete – saprot, ka atklājums ne vien apdraud viņas dzīvību, bet var izraisīt pasaules mēroga nelaimi.
Pārbaudīt pieejamību

 

Džulio Leoni
“Dantes Aligjeri noslēpums”
1300. gada jūnija Īdas. Florenci satriec nežēlīgs noziegums – Sv.Jūdas baznīcā nepabeigta darba pakājē atrasts nogalināts mozaīku meistars. Nelaimīgā seju klāj nedzēstu kaļķu maska, kas uzklāta, meistaram vēl dzīvam esot... Slepkavību izmeklē jaunais Florences priors, dumpīgais brīvdomātājs un slavenais dzejnieks Dante Aligjeri. Dantes ceļi krustojas ar inkvizitoru, ķeceri un padauzu; viņam traucē pāvesta spiegi un slepenas intrigas...Tomēr galvenais, kas Dantem jāuzmin – kāds noslēpums nāktu gaismā, ja mozaīku meistars būtu pabeidzis iesākto darbu.
Pārbaudīt pieejamību

 

Havjērs Sjerra
“Slepenais vakarēdiens”
Kas īsti notika 1497.gadā, kad maestro Leonardo da Vinči gleznoja fresku "Svētais vakarēdiens", bet pāvesta Aleksandra VI galms drebēja bailēs no anonīmiem pareģojumiem un mīklainiem nāves gadījumiem? H.Sjerras romānā noslēpums seko noslēpumam, bet mīklas atrisinājums ir meistarības paraugstunda. Kad 1497.gadā pāvesta Aleksandra VI galmā pienāk anonīmas vēstules, kas nepārprotami norāda uz ķecerībām Leonardo da Vinči gleznotajā "Svētajā vakarēdienā", uz Milānu tiek nosūtīts brālis Augustīns Leire, dominikāņu inkvizitors, kurš specializējies slepenu ziņojumu atšifēšanā. Viņam jārod atbildes uz daudziem jautājumiem. Kāpēc dižais mākslinieks freskā portretējis pats sevi, turklāt ar muguru pret Jēzu Kristu? Kāpēc Jēzus mācekļi attēloti bez nimbiem? Kāpēc uz galda nav Svētā Grāla? Un vai Leonardo tiešām ir ķeceris?
Pārbaudīt pieejamību