Kopš 2000. gada Latvijas reģionu bibliotēkās darbojas 32 Eiropas Savienības informācijas punkti (ESIP), viens no tiem atrodas arī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā. ESIP uzdevums ir pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam sniegt aktuālu informāciju par Eiropas Savienību (ES) un Latvijas dalību tajā. No 2010. gada 1. janvāra ESIP darbu koordinē Latvijas Republikas (LR) Ārlietu ministrija. 

     Rēzeknes ESIP sadarbībā ar Preiļu un Jēkabpils ESIP aicina jauniešus, jo īpaši vidusskolēnus un studentus, no š. g. 2. novembra piedalīties konkursā „Ko es zinu par uzņēmējdarbību ES?”, kura mērķis ir papildināt dalībnieku zināšanas par ES, stimulēt uz uzņēmējdarbību vērstu domāšanu, veicināt jaunu uzņēmējdarbības ideju ģenerēšanu Latgales reģionā un izmantojot ES piedāvātās finanšu iespējas. Konkurss notiks ESIP izstrādātā projekta „Mikrobizness, tā konkurētspēja un izaugsme kontekstā ar finanšu krīzi ES” ietvaros.


     Katru nedēļu mēneša garumā otrdienās Rēzeknes Centrālās bibliotēkas mājaslapā www.rezeknesbiblioteka.lv tiks publicēti 5 jautājumi ar atbilžu variantiem. Lai piedalītos konkursā, katram jautājumam jāizvēlas pareizais atbildes variants un atbildes jāsūta uz bibliotēkas e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Nedēļas uzvarētājus gaida patīkamas balvas, kuru sagādāšanai finansiālu atbalstu ir sniegusi LR Ārlietu ministrija. Vēlam labus rezultātus!