Oktobra pirmajā nedēļas nogalē Eiropas iedzīvotāji tradicionāli piedalās putnu vērošanā un to skaitīšanā. Novērotie putni tiek uzskaitīti un apkopoti, izceļot arī neparastāko putnu sugu novērojumus.

Šo pasākumu ietvaros no 2022. gada 3. līdz 31. oktobrim Rēzeknes 2. bibliotēkā skatāma brāļu Antona un Roberta Majoru putnu olu kolekcija.

Izstādē var aplūkot kolekciju, kura ir vairāk nekā 40 gadus veca. Brāļi Antons un Roberts, būdami skolnieki, sākuši interesēties par putniem un līdz ar jauno aizraušanos sākuši arī ievākt putnu olas savā piemājas teritorijā Sakstagala pagastā. Dabā katra ola ir citādāka. Pat vienai putnu sugai un pat vienā perējumā katra ola atšķirsies, to formu un krāsu nosaka putna dzīvesveids.

Kolekcijā ir 25 putnu sugu olas: meža strazda, lauku cīruļa, dižraibā dzeņa, žagatas, vārnas, meža pūces, ķīvītes, mājas baloža u. c. Šāda veida kolekcijas ir īpaši nozīmīgas un vērtīgas tādēļ, ka mūsdienās olas vairs nedrīkst ievākt.

Nāciet uz Rēzeknes 2. bibliotēku apskatīt šo interesanto izstādi!