Brown and Yellow Scrapbook Brainstorm Presentation 1

Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

Keramiķim, lielam Rēzeknes un Latgales patriotam, Rēzeknes Kultūras darbinieku parka veidotājam Leonardam Vincevičam šogad apaļas jubilejas gads. 8. martā plkst. 15.00 Rēzeknes Centrālā bibliotēka aicina uz tikšanos ar jubilāru. Līdz marta beigām bibliotēkas lasītavā var aplūkot L. Vinceviča  keramikas medaļu izstādi, savukārt bibliotēkas novadpētniecības materiālu izstādē  “Iesākumā bij māls!” – iepazīt izcilā novadnieka dzīves un daiļrades ceļu.

Dzimis 1944. gada 9. martā Rēzeknes apriņķa Sakstagala pagasta “Vorkaļos”. Ar keramiku iepazinies 1962. gadā, strādādams “Latvijas keramikas” Tūmužu cehā. 1980. gadā ieguvis Tautas daiļamata meistara nosaukumu. Ir piedalījies daudzās izstādēs gan Latvijā, gan Eiropas valstīs. Keramiķis, kurš ir pratis veidot viskrāšņākos šķīvjus un uzburt visžuburainākos svečturus, šodien ir biežs viesis Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā. Viņš turpina mūs priecēt ar savām keramikas medaļām, kuras dāsni dāvina bibliotēkas pasākumu organizētājiem un apmeklētājiem.

Laipni gaidīti bibliotēkā!