day authors 2023

Eiropas autoru diena ir ikgadēja Eiropas līmenī rosināta iniciatīva, lai godinātu Eiropas autoru radīto literatūru, interesi par grāmatām un rosinātu to lasīšanu, kā arī iedvesmotu lasītājus, īpaši jauno paaudzi, iepazīt Eiropas literatūras un valodu daudzveidību.

2024. gadā Eiropas autoru dienu visā Eiropā plānots atzīmēt 25. martā. Pirmā Eiropas autoru diena norisinājās 2023. gada 27. martā, un tajā piedalījās vairāk nekā 1000 skolu visā Eiropā. Iniciatīvu plānots īstenot ik gadu marta noslēgumā, attīstot to par literatūrai un grāmatu lasīšanai veltītu Eiropas valstu tradīciju.

Aicinām nākt uz bibliotēkām iepazīt Eiropas autoru daiļliteratūru!

Rēzeknes 2. bibliotēkā skatāma grāmatu izstāde “Starpkultūru satikšanās: Eiropas autoru dialogs”.

Rēzeknes Pielāgotās literatūras bibliotēkā-informācijas centrā skatāma tematiska izstāde “Īrijas autoru literatūra”.

Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā skatāma grāmatu izstāde “Eiropas autoru daiļliteratūra”.

Rēzeknes Bērnu bibliotēkā skatāma grāmatu izstāde “Eiropas autori – bērniem”.

Visas augstāk minētās izstādes skatāmas no 18. līdz 30. martam.

22. martā plkst. 11.00 Rēzeknes Pielāgotās literatūras bibliotēkā-informācijas centrā notiks  lasītāju klubiņa tikšanās “Īrijas autoru pielāgotā literatūra”.

25. martā plkst. 10.00 “Lasītdrosmes nodarbība mazajiem” Katoļu PII. Kopā ar Rēzeknes Bērnu bibliotēkas bibliotekāri lasīsim Baibas Kalnciemas grāmatu “Kāpēc esmu uztraucies?”.

Atklāsim Eiropas valodu un literatūras daudzveidību! 📚🇪🇺✍🏼

#EiropasAutoruDiena