0810bc68 1182 4875 a8b2 05c1e93259a1

21. martā māksliniekam, Latvijas Mākslas akadēmijas profesoram, Rēzeknes Goda pilsonim, Triju Zvaiģžņu ordeņa kavalierim, ilggadējam Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas direktoram Osvaldam Zvejsalniekam apritētu 80.

Mākslas speciālisti Zvejsalnieku ierindo līdzās tādiem latviešu mākslas dižgariem kā Vilhelms Purvītis, Eduards Kalniņš, Indulis Zariņš. Turpinot latviešu glezniecības klasiskās tradīcijas, mākslinieks savos darbos īpašu vietu piešķīra Latgales dabas ainavai, mazpilsētu skatiem un lauku dzīves motīviem. Viņš bija viens no skulptūras "Latgales Māra" atjaunošanas entuziastiem un realizētājiem. 2019. gadā saņēma "Boņuka" balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

Mākslinieks mūžībā devās 2022. gada 7. novembrī.

Līdz 28. martam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā apskatāma mākslinieka dzīvei un daiļradei veltīta izstāde. Tās materiāli ļaus ieskatīties arī O. Zvejsalnieka spilgto, emocionāli piesātināto gleznu pasaulē.