2012. gada 2. jūlijā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 41 jaunu grāmatu. Turpinājumā plašāks ieskats daļā no jaunieguvumiem.

Grāmata „Tavs intuīcijas spēks” piedāvā iespēju noteikt savu intuitīvo veidu – vai tas ir fiziskais, mentālais, emocionālais vai garīgais. Grāmatas turpinājumā iespējams uzzināt vairāk par katra intuitīvā veida dabu, personību, stiprajām pusēm un iespējamām grūtībām. Izdevumā aprakstīti katram intuīcijas veidam paredzēti vingrinājumi un meditācijas, ar kuru palīdzību esot iespējams attīstīt savas psihiskās spējas.

Tūrisma ceļvedis „400 tūrisma vietas Latvijā” piedāvā 101 ceļojuma maršrutu pa Latvijas novadiem. Negaros maršrutos grāmatā Latvija izrādīta krustu šķērsu, aplūkojot visdažādākos apskates objektus katra gaumei, interesēm un iespējām. Ceļvedī izrādītas pilis, muižas un baznīcas, dabas parki, atpūtas parki un minizoodārzi, tūristu takas un purvu laipas, dižkoki un dižakmeņi, kalni un upju ielejas, kāpas un ezeri, jūras krasti un jūrmalciemi, muzeji un kolekcijas... Visiem objektiem sniegtas ērtākās piekļuves iespējas, izmantojot kartes vai navigācijas ierīces. Izdevums ir bagātīgi ilustrēts.

Vēstnieces A. Odiņas „Lietišķās un oficiālās uzvedības grāmata” būs noderīga visiem, kuri vēlas izkopt nevainojamu uzvedības stilu. Autore izdevumā ir gan apkopojusi savas darbības laikā gūto pieredzi un zināšanas, gan iekļāvusi ārvalstu etiķetes un diplomātiskā darba pieredzi, vēsturiskos materiālus un praktiskus piemērus, piemērojot etiķetes un protokola normas starptautiskā biznesa praksē. Grāmatā sniegta plaša informācija par etiķetes un protokola sfērām, sākot no iepazīšanās, apģērba kultūras un galda etiķetes līdz lietišķās saskarsmes kultūrai biznesa un privātajā vidē. Atsevišķas nodaļas vēsta par lietišķās etiķetes prasībām ārvalstīs un citās kultūrās, kā arī par diplomātisko protokolu un valsts ceremonijām.

Vasara ir laiks, kad uz ielām un ceļiem parādās vairāk velobraucēju. Brošūra „Ceļā ar velosipēdu” adresēta pusaudžiem, tā palīdzēs labāk iepazīt gan velosipēda mehānismu un apkopi, gan noteikumus gājējiem, gan ceļu satiksmes noteikumus pašiem velosipēdistiem, gan negadījumu cēloņus un to novēršanu. Jāatzīst, ka šis izdevums var būt gana labs palīgs un padomdevējs visiem velobraucējiem, ne tikai pusaudžiem.

Grāmatā „Mākslas vingrošana Latvijā” apkopots plašs materiāls, sākot ar mākslas vingrošanas aizsākumiem pagājušā gadsimta četrdesmito gadu beigās un beidzot ar jauno gadu tūkstoti, kad populāro starptautisko sacensību „Mākslas ritmi” iedibinātās tradīcijas turpinās nu jau jaunā formātā un ar jaunu nosaukumu – „Baltijas aplis”. Izdevumā atsevišķi apskatīts katrs gads no 1947. līdz 2001., kā arī aprakstīts vairāku Latvijas mākslas vingrošanas vēsturē nozīmīgu personību devums.

Daiļliteratūras klāstā A. Rancānes jaunais dzejoļu krājums „Pylni kārmani dabasu/Bezdelīgu pasts”, kurā iekļauti dzejoļi gan latgaliešu rakstu valodā, gan latviešu literārajā valodā. Latgaliskajā krājuma daļā pirmoreiz vienuviet apkopots tik daudz autores latgaliski rakstīto dzejoļu, bet „Bezdelīgu pasts” savukārt apvieno jaunāko dzejnieces devumu. Vairāk par grāmatu lasiet šeit. (Krājums ir nominēts Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma „100 g kultūras” balvai Kilograms kultūras, līdz 11. jūlijam par to iespējams balsot LTV mājaslapā.)

Uz LTV balvu šobrīd pretendē arī 2011. gada oriģinālromānu konkursa laureāts – K. Ulbergas romāns „Zaļā Vārna”. Tas stāsta par to, cik ļoti cilvēki vēlas, lai viņus saprastu un pieņemtu, un tāpēc izmisīgi pielāgojas, reizēm pat vairāk, nekā tas būtu vajadzīgs. Tādā situācijā kādudien attopas arī romāna galvenā varone, atskāršot, ka labi nodrošinātajā mietpilsoniski rāmajā dzīvē šķietami pilnībā ir zaudējusi pašu svarīgāko – pati sevi. Bet par laimi viņai ir Zaļā Vārna, un tieši Zaļā Vārna padara šo sevis meklēšanas un atrašanas stāstu tik aizraujošu un dzīvi apliecinošu. „Zaļā Vārna” ir rakstnieces ceturtais romāns, un, kā viņa pati saka, tas adresēts „visiem, kas dzīvē zaudējuši brīvību”.

2011. gada oriģinālromānu konkursa laureāts ir arī rakstnieces I. Žoludes romāns „Sarkanie bērni”. Grāmata stāsta par trim bērniem, meitenēm, kuras ierodas šajā pasaulē visai neparastā veidā. Nadja, Mārīte un Liesma katra savu bērnību aizvada gandrīz neticamā, ideālā un mīlestības pilnā pasaulē, bet, atstājot mājas un aizejot pasaulē, saskaras ar skarbo dzīves realitāti. Tomēr varones ir iezīmētas ar mītisko sarkano bērnu misiju – izdzīvot par spīti nolemtībai. Romānā cieši savijas gan šie trīs likteņi, gan dažādās vides un laiki, gan reālais un nereālais.

A. Auziņa romāns jaunatnei „Aste gaisā” savukārt stāsta par Ligitu un Hariju, kuri dodas kāzu ceļojumā uz Austriju un Itāliju. Abi vēl jauni, bet jau vīlušies iepriekšējās attiecībās. Šķiet, ka nekas nespēj iedragāt viņu mīlestību. Bet ir kāds noslēpums, kuru ekskursijas beigās atklāj jaunā sieviņa. Nejaušība vai liktenis, bet autobusā brauc arī Harija bijusī simpātija Gundega…

Šoreiz jaunumos arī latgaliešu literatūras almanaha „Olūts” 17. laidiens, recenziju par to iespējams lasīt lakuga.lv.

Pilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 16. jūlijā.

Līdzīgi raksti