Līdz Jāņiem Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā var apskatīt nelielu izstādi, ko veido Rēzeknes Mākslas (RMDV) un dizaina vidusskolas Tekstilizstrādājumu dizaina nodaļas un Apģērbu dizaina nodaļas audzēkņu darbi.

Izstādē apskatāmi spilveni, rotas un aksesuāri. Darbu autores ir R. Zvonkova, E. Ozoliņa, B. Dimpēna, I. Šļukuma un A. Cvetkova

RMDV Tekstilizstrādājumu dizaina izglītības programmas apguves laikā audzēkņi mācās izgatavot oriģinālus tekstildarbus interjera iekārtošanai (spilvenus, aizkarus, segas, paklājus u. c.), audumus apģērbiem vai tā detaļām (apmetņus, tunikas, vestes), dažādus aksesuārus (šalles, somas, jostas, lakatus), izmantojot aušanas tehnikas (no etnogrāfiskām līdz modernā tekstila tehnikām), auduma apgleznošanas un apdrukas mākslu, batiku, šūšanas pamatu prasmes, tekstilmozaīkas veidošanas tehniku.

Savukārt Apģērbu dizaina nodaļas audzēkņi pēc skolas absolvēšanas spējīgi darboties kā patstāvīgi darbinieki, kuri atbilstoši iecerei var projektēt un izstrādāt tērpu kolekcijas. Apģērbu dizaina speciālists pēc pasūtītāja prasībām var gan modelēt, gan piegriezt, gan sašūt, gan izrotāt tērpu, ievērojot modes tendences un ķermeņa figūras īpatnības.

Paldies mūsu bibliotēkas lasītājai Inārai Jackovskai, ar kuras gādību nu jau otro reizi pēdējo mēnešu laikā Rēzeknes Centrālās bibliotēkas lasītavā var iepazīties ar RMDV audzēkņu darbiem!