nosapnotsLatgal CBA

Līdz 29. februārim Rēzeknes Centrālās bibliotēkas (RCB) abonementā (2. stāvā) skatāma mākslinieces Evijas Stirnas gleznu izstāde “Nosapņots Latgalē”.

Evija Stirna dzimusi 1976. gadā, Viļānos. Mācījusies Rēzeknes Bērnu mākslas skolā, Rēzeknes 1. vidusskolā, Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolā, kur iegūta tekstilmākslinieces kvalifikācija. Augstākā izglītība tika iegūta  Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolā (Tiesību zinātnes specialitātē), kā arī Latvijas Universitātē, kur tika iegūts sociālo zinātņu maģistra grāds politikas zinātnē. Ikdienā Evija darbojas jurista profesijā.

Dzīve veidojusies radošā vidē. Sākot ar bērnību un augot gleznotāju Elgas Pauras (1952) un Vladislava Paura (1945-2019) ģimenē, daudz laika pavadīts mākslinieku darbnīcā vērojot gleznošanu, vienlaikus saglabājot iztēlē otas triepienu faktūru, kompozīcijas izjūtu un krāsu smaržu.

Savos radošajos meklējumos izmēģinātas teksilmākslas, dekupāžas, kolāžas, dažādas glezniecības tehnikas. Iedvesma tiek rasta meditācijā, sociālās antropoloģijas naratīvos un dabā. Mākslinieci saista holistisks, filozofisks un antropoloģisks skatījums uz dzīves norisēm, esot nepārtrauktā pasaules izziņas procesā, vērojot dabu, cilvēka mijiedarbību ar vidi, pārmaiņu procesus sabiedrībā, prakses, ko rada cilvēki dažādās nozarēs un pasaules malās.  Savā daiļradē Evija pievērš īpašu uzmanību veidiem, kā cilvēki domā par apkārtējo vidi un iekšējo pasauli, daudzsugu attiecībām, sapņiem, reflektējot domtēlus un sajūtas.

Laipni gaidām bibliotēkā!

RCB informāciju iesūtīja Evija Stirna, apkopoja Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementa vadītāja Zita Gorsvāne