No 17. maija līdz 16. jūnijam Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā aplūkojama Gētes institūta sagatavota ceļojošā izstāde „Lietu izmeklē literatūra. Aktuālie kriminālromāni vācu valodā un skats uz latviešu kriminālliteratūru”.

Izstādi veido 26 grāmatas (pieejamas lasītavā) un 17 plakāti (apskatāmi abonementā), kuri iepazīstina ar šo grāmatu autoriem – mūsdienu kriminālliteratūras pārstāvjiem no Vācijas un Austrijas – un prezentē viņu pēdējos gados publicētos svarīgākos darbus. Izstādes apmeklētājiem pieejama arī G. Bereļa sarakstītā eseja „Latviešu detektīvs. Kura nav?”, tā aptver latviešu kriminālliteratūru pēdējo desmitgažu laikā.

Visi izstādes teksti un plakāti ir latviešu valodā, bet grāmatas – pārsvarā vācu valodā. Izstādi papildina interneta lapa ar visiem tekstiem latviešu un vācu valodā, kuru var aplūkot šeit.

Līdzās ceļojošajai izstādei apskatāma arī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementa krājumā esošo latviešu kriminālromānu izlase, kuru sagatavojušas abonementa darbinieces. Šīs grāmatas bibliotēkas lasītāji var paņemt līdzi lasīšanai uz mājām.

Aicinām visus interesentus!