Rēzeknes pilsētas logo

Nu jau par jauku tradīciju sāk kļūt Rēzeknes pilsētas svētku svinēšana augusta pirmās nedēļas nogalē. Arī šogad, kad Rēzekne svin 726. gadskārtu, rēzeknieši un pilsētas viesi varēs apmeklēt dažādus kultūras un sporta pasākumus

Rēzeknes Centrālā bibliotēka arīdzan gatavojas svētkiem un ir sarūpējusi vairākas izstādes. Lasītavā jau no 26. jūlija ir aplūkojama izstāde „Rēzekne. Ielas, kas uzrunā, sveicina, atgādina” ar apakšekspzīciju „Rēzeknes pieminekļi”. Izstādē izmantoti materiāli no bibliotēkas novadpētniecības krājuma, kuri gan tekstuāli apraksta, gan fotogrāfijās ataino mūsu pilsētas ielas, ēkas un pieminekļus laika ritumā. Šī izstāde būs apskatāma līdz 12. augustam.

Tā kā pilsētas svētku ietvaros Rēzeknē šogad notiks arī Boņuka godi, kas saistīti ar Jāņa Streiča filmas apaļo jubileju, lasītavā no 28. jūlija līdz 10. augustam ir aplūkojama izstāde „J. Streiča filmai „Cilvēka bērns” – 20”.

Savukārt Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements no 1. līdz 16. augustam piedāvās izstādi „Rēzekne un rēzeknieši”, kurā būs apkopotas grāmatas, kas stāsta par Rēzeknes šodienu un pagātni, kā arī par nozīmīgām Rēzeknes iestādēm un personībām, kuras dzimušas, agrāk dzīvojušas vai tagad dzīvo Rēzeknē un ir devušas ievērojamu ieguldījumu kultūras, reliģijas un sabiedriskajā dzīvē. Izstādē būs aplūkojami un lietošanai uz mājām paņemami rēzekniešu dzejas un prozas darbi, dzejas almanahi „Rēzekne”, DVD „Rēzeknes hīti”, rēzeknieša Edgara Blinova filmas „Latgolys laikadečs” un „Gribu mīlestību. Īstu” u. c.

No 4. līdz 31. augustam abonementā būs apskatāma arī sadarbībā ar fotosalonu „Kodak Express” tapusi elektroniska fotogrāfiju izstāde „Rēzekne visos gadalaikos”.

Esat laipni gaidīti bibliotēkā!

Noderīgas saites

Rēzekne internetā (Rēzeknes iestāžu, organizāciju u. c. interneta vietnes, informācija par pilsētu un pilsētniekiem)