Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Ar Krēslas stundas lasījumu 14. novembrī Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā iesākās Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa. Šogad Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā piedalījās 14 valstis un kopējais dalībbibliotēku skaits ir 2212. Jau 19. reizi Latvijas bibliotēkas aicina iepazīt Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Šai nedēļai koordinatori katru gadu izvēlās īpašu tēma, un šogad tā ir „Nākotne Ziemeļos”.

 

     Pasākuma ievaddaļā nelielā prezentācijā tika stāstīts par to, kas ir Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa un kādās aktivitātēs var iesaistīties lasītāji. Turpinājumā kopīgi tika lasīts grenlandiešu rakstnieces Deboras Hansenas Kleistas literārā darba „Naftas pasaka” fragments. Sirsnīgā un draudzīgā gaisotnē no rokas rokā ceļoja teksta fragments, piepildot bibliotēkas telpu ar pasakas varoņu gaitām un liekot aizdomāties par to, kas katru no mums sagaida tuvākā vai tālākā nākotnē.

 

     Pēc lasījuma noskatījāmies animācijas filmu „Eži un lielpilsēta”, kura ir  tapusi 2012. gadā studijā „Animācijas Brigāde” un ir izpelnījusies 9 apbalvojumus Vācijā, Anglijā, Šveicē, Japānā un ASV. Animācijas filmas operators, scenārija autors un režisors ir Ēvalds Lācis. „Eži un lielpilsēta” ir stāsts par zvēru spēju izdzīvot lielpilsētā. Vakara gaitā pie tējas tases turpinājās sarunas par nākotnes tēmu.

 

     Pasākuma dalībniekiem tika uzdāvināti blociņi, kuriem klāt bija aforismi un pasaulē ievērojamu cilvēku citāti par nākotni, kuri bija katram jāizlasa. Lūk, daži no tiem: „Nākotne – tas ir kaut kas tāds, kam mēs visi gribot vai negribot tuvojamies ar ātrumu 60 minūtes stundā” (K.S.Luiss), „Pagātni nevar izlabot. Bet daudz ko var darīt, lai nesabojātu nākotni” (Z. Skujiņš), „„Nākotne” ir sieviešu dzimtē un (tāpēc) neaprēķināma” (citāts no D. Glatauera romāna „Visi septiņi viļņi”).

 

     Krēslas stundas lasījumā piedalījās Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas 8. klases skolnieces Laura, Sandra un Katrīna, bibliotēkas pastāvīgie lasītāji un bibliotekāres. Paldies visiem, kas piedalījās. Saulainu un veiksmīgu nākotni!

 

     Fotogrāfijas no pasākuma var aplūkot šeit.