stastu laiks bibliotekas

...ar šādu nosaukumu UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas projekta „Stāstu laiks bibliotēkās” ietvaros jauniešu atvērtajā centrā „JACis” 29. oktobrī notika stāstu pēcpusdiena, ko organizēja Rēzeknes Centrālā bibliotēka. Pasākuma mērķis: attīstīt stāstīšanas tradīciju, pilnveidot valodas kompetenci un sociālās prasmes klausīšanās un stāstīšanas procesā.

stastu laiks bibliotekas

Sprīdītis, ezītis, trīs sivēntiņi, palaidņu puikas Makss un Morics – pirmās izlasītās grāmatiņas varoņi nāca ciemos pie „JAČa” apmeklētājiem. Stāstu pēcpusdienā jaunieši kavējās atmiņu stāstos par savām pirmajām izlasītajām grāmatām. Lai gan šie stāsti bija īsi un grāmatu varoņu darbi un nedarbi aizmirsušies, tā bija iespēja katram sevi kaut mazliet parādīt stāstnieka lomā. Tas nekas, ka Sprīdītis vairs negāja meklēt Laimes zemi, bet viņam tika iedalīta cita loma. Arī Zelta zivtiņa no pasakas kļuvusi dārgāka. Stāsts par nebēdniekiem puišeļiem Maksi un Moricu lika pakavēties līdzībās ar saviem bērnībā darītajiem nedarbiem.

Bērnu zīmētie grāmatu vāki

Stāstu pēcpusdienā „ciemojās” arī tādi grāmatu varoņi kā rūķītis, Donalds Daks, Bagātā mantiniece, Ansītis un Grietiņa. Pasākuma noslēgumā tā dalībniekiem bija iespēja noklausīties novadpētnieces un bibliotekāres Marijas interesanto stāstu par viņas bērnības grāmatām un grāmatas neatsveramo lomu ikviena cilvēka dzīvē.

Aicinām visus, kam patīk stāstīt stāstus un klausīties tajos, uz Rēzeknes Centrālo bibliotēku! Sarīkosim kopīgus stāstu vakarus!

Līdzīgi raksti

Rēzeknes Centrālā bibliotēka uzņemta Stāstu bibliotēku tīklā

Bibliotekāra profesija laiku lokos…