Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā, kā arī tās filiālēs Rēzeknes 2. bibliotēkā un Rēzeknes Bērnu bibliotēkā ir pieejams bezmaksas pakalpojums – elektronisko dokumentu parakstīšana ar eParakstu un bibliotekāru konsultācijas eParaksta lietošanā.

 

     Lai veicinātu ērtāku saziņu ar valsts un pašvaldības iestādēm un dažādu pakalpojumu sniedzējiem digitālajā vidē, iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir pieejams drošs elektroniskais paraksts jeb eParaksts.

 

     eParaksts ir pieejams ikvienai Latvijas Republikas Iedzīvotāju reģistrā reģistrētai personai jau no 14 gadu vecuma. Lai lietotu eParakstu eID, jāiegūst eID karte, kuru izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā vai pārstāvniecībā ārzemēs. Kopā ar eID karti tiek izsniegta aploksne ar PIN kodiem, kas būs nepieciešami elektronisku dokumentu parakstīšanai. eParaksts eID kartē nodrošina iespēju gan apliecināt identitāti digitālajā vidē, gan parakstīt dokumentus ar drošu elektronisko parakstu.

 

     eParaksta izmantošanai ir vairākas priekšrocības: tas ir ērti, lēti un ātri. Lietotājs var parakstīt dokumentus un saņemt e-pakalpojumus sev piemērotā laikā neatkarīgi no pakalpojuma sniedzēja darba laika.

 

     Interesentiem bibliotēkās ir pieejamas datorizētas darba vietas ar piekļuvi internetam un bibliotekāru konsultācija par eParaksta lietošanu. Aicinām to izmantot!

 

     Sīkākas ziņas par eParakstu un tā lietošanu atrodamas arī portālā www.eparaksts.lv.