Zemessardzes muzejā
Skolēni izrādīja neviltotu interesi par ieročiem

9. novembrī Rēzeknes 5. vidusskolas 7.c, 8.c un 5.b klases skolēni sakarā ar Latvijas armijas gadadienu apmeklēja 2. Zemessardzes novada štāba muzeju, iepazinās ar Kara muzeja apbalvojumu kolekciju, pakāpju uzšuvēm, zemessargu ekipējumu un, protams, zemessardzes vēsturi fotogrāfijās.

Stāstījumu skolēniem bija sagatavojusi 2. Zemessardzes novada štāba Civilmilitārās sadarbības speciāliste virsseržante Diāna Selecka. Notika arī ieroču demonstrācija, kuru vadīja 2. Zemessardzes štāba virsleitnants Vilnis Ludboržs. Skolēni iepazinās ar ieročiem, to svaru un pielietojumu. Tika demonstrēts arī ekipējums, ar kuru mūsu valsts karavīri dodas starptautiskajās operācijās uz Afganistānu.

zemessargi
No kreisās: V. Ludboržs, A. Rudzinskis

Savukārt bibliotēkas rīkotājā pēcpusdienā 10. novembrī skolēni varēja ieklausīties 3. Zemessardzes novada 3.NMN vada kaprāļa Andreja Rudzinska stāstījumā par to, kā veidot militāro karjeru, par dalību starptautiskajās operācijās, kā arī par apbalvojumu vēsturi. Vilnis Ludboržs, 2. Zemessardzes novada štāba virsleitnants, pastāstīja par ieroču veidiem un to, cik svarīgs karavīru gaitās ir moderns ekipējums. V. Ludboržs uzsvēra to, ka armijā ļoti no svara ir veselība un zināšanu līmenis, kā arī motivācija – vai man to vajag?