{source}
<script type="text/javascript">

function DraugiemSay( title, url, titlePrefix ){
 window.open(
  'http://www.draugiem.lv/say/ext/add.php?title=' + encodeURIComponent( title ) +
  '&link=' + encodeURIComponent( url ) +
  ( titlePrefix ? '&titlePrefix=' + encodeURIComponent( titlePrefix ) : '' ),
  '',
  'location=1,status=1,scrollbars=0,resizable=0,width=530,height=400'
 );
 return false;
}
</script>

<a href="#" mce_href="#" onclick="DraugiemSay('Jaunās grāmatas. 17. janvāris',
'http://www.rezeknesbiblioteka.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=528:jaunas-gramatas-17-janvaris&catid=167:gramatu-apskati&Itemid=104', 'Rezeknesbiblioteka.lv');">
<img src="../images/dr.gif" mce_src="../images/dr.gif" border="0" /><font color="#666666" size="2"><u>Pasaki draugiem</u></font></a>

{/source}

jaunas gramatas
Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2011. gada 17. janvārī Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonements lasītājiem piedāvā 48 jaunas grāmatas.


     R. Teilores grāmatā „Tamborēšana” atradīsiet atbildes uz 200 jautājumiem par tamborēšanu, tamborēšanas pamattehniku, izmantojamajiem materiāliem, tamborēšanas rakstiem, kā arī par dažādām problēmām, kas rodas tamborējot. Izdevums lieliski noderēs gan iesācējiem, gan tamborēšanas lietpratējiem. Skaidrie un saprotamie attēli palīdzēs izprast konkrēto tamborēšanas veidu vai rakstu. Nodaļās stāstīts par stabiņu veidiem, formas veidošanu, dekoratīvajiem rakstiem, krāsu darbiem, tamborētām mežģīnēm un daudz ko citu.

     Agronomes I. Žolas „Bioloģiskais dārzs ģimenei” noderēs tiem dārzkopjiem, kuri ir gatavi sākt veselīgu, bioloģiski pamatotu saimniekošanu savā piemājas dārzā. Pirmais solis ir atteikšanās no minerālmēsliem, augu slimību, kā arī kaitēkļu un nezāļu ķīmiskajiem apkarošanas līdzekļiem. Šī grāmata būs labs padomdevējs, kā pareizi plānot savu dārzu, ievērot augu prasības un pareizu augseku, apstrādāt, ielabot un mēslot augsni, gatavot kompostu, ierobežot augu slimības un kaitēkļus, maksimāli izmantojot to, ko sniedz daba. Atsevišķā nodaļā ir arī aprakstīta kosmisko ritmu ietekme uz augiem.

 

 

     

 

 

     F. M. Ungera, H. Fīrnšteina grāmatā „Organisma veselīga mikroflora” stāstīts, kā nostabilizēt un saglabāt veselīgu organisma mikrofloru. Tā iepazīstina lasītāju ar to, kas ir organisma mikroflora, kā jūtas un izskatās veselīgs organisms un kādi ir lielākie labas veselības traucēkļi. Autori sniedz padomus, kas jādara, lai nostabilizētu organisma mikrofloru ar sabalansētu uzturu un veselīgajām baktērijām.

     Hroniska vēnu mazspēja mūsdienās ir biežākā saslimšana, kas bojā kāju vēnas, un fleboloģiskās operācijas ir ķirurgu visbiežāk veikto operāciju skaitā. To apliecina fakts, ka gandrīz katram otrajam no civilizētajās pasaules valstīs komfortablos apstākļos dzīvojošajiem cilvēkiem vecumā no 30 līdz 70 gadiem ir vērojamas vēnu slimības. Kāju vēnu saslimšanas rada gan medicīniskas, gan kosmētiskas problēmas, un to plašā izplatība veicinājusi fleboloģijas nozares attīstību visā pasaulē, arī Latvijā. I. Ūdra grāmatā „Viss par kāju vēnām” aplūkotas šādas tēmas: kas ir hroniska vēnu mazspēja; kādas ir vēnu diagnostikas un ārstēšanas metodes; kā izvairīties no kāju vēnu slimībām; kā rīkoties akūtu vēnu slimību gadījumā.

 

 

     

 

 

     Nākamās trīs grāmatas ir no sērijas „Praktiskie padomi”. I. Leibus „Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi” palīdzēs pašnodarbinātajiem, kas kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā. Tajā apskatītas prasības saimnieciskās darbības uzskaitei, ieņēmumu un izdevumu atspoguļošana grāmatvedībā, kā arī pamatlīdzekļu uzskaites kārtība. Aplūkoti arī biežāk maksājamie nodokļi: nodokļa objekti, maksātāji, katra nodokļa aprēķināšanas un deklarēšanas kārtība. I. Strēles grāmatas „Datorgrāmatvedība” mērķis ir palīdzēt individuāli apgūt datorgrāmatvedības principus darbā ar grāmatvedības programmu „Zalktis” un sniegt nelielu ieskatu grāmatvedības teorijā un saimniecisko operāciju grāmatošanā. Savukārt V. Zariņas un I. Strēles izdevums „Finanšu plānošana uzņēmumā” palīdz formulēt veidus, kā sasniegt noteiktos mērķus, koncentrējot uzmanību uz galvenajiem elementiem investīciju, finanšu un saimnieciskās darbības politikā.


     Daiļliteratūras klāstā T. Hārpera romāns „Slepenā māksla”, kurš ļauj lasītājam ieskatīties pārliecinoši reālistiskā viduslaiku pasaulē un piedzīvot grāmatniecības tapšanas vēsturi, sekojot pirmā grāmatu izdevēja Gūtenberga gaitām, kļūstot par savdabīgiem laikmeta lieciniekiem. Šis romāns zibenīgi ir ievietojies pasaulē visvairāk lasīto grāmatu topā un šobrīd tiek tulkots 20 valodās, patverot teritoriju no Brazīlijas līdz Ķīnai.

 

 

     

 

 

     J. Bergrata romāns „Nāvējošā enerģija” ir uz patiesiem faktiem pamatots ar biedējoši reālām aizkulisēm un nākotnes perspektīvām, kādas mēs saviem bērniem nenovēlētu... Ārštata žurnālists Bernhards Brants kļūst par nejaušu liecinieku kādam aizdomīgam nelaimes gadījumam Berlīnē, valdības kvartāla krodziņā. ES praktikante atrasta mirusi – pārdozējusi narkotikas. Profesionālas intereses vadīts, Brants vēlas noskaidrot, kāpēc policija grib noticēt acīmredzamai falsifikācijai un nekavējoties slēgt lietu. Kad Brants ir uzgājis vēl dažas interesantas sakarības, pēkšņi tiek brutāli noslepkavots kāds ES vadošais ierēdnis. Neatlaidīgo žurnālistu piepeši meklē visi Beļģijas policijas spēki. Vēl viņu meklē kāds, kurš vēlas, lai Brants nekad nespētu liecināt…

     A. Poļitkovskas grāmatā „Tikai un vienīgi patiesība” apkopoti iepriekšējos krājumos neiekļautie raksti, kas publicēti „Novaja gazeta” no 1999. līdz 2006. gadam. Izdevumā ir lasāmas arī autores intervijas un iespaidi par tikšanās reizēm ar tādiem Rietumvalstu līderiem kā Lionels Žospēns, Tonijs Blērs, Džordžs Bušs, ar trimdiniekiem Borisu Berezovski, Ahmedu Zakajevu un Vladimiru Bukovski. Šajā grāmatā ietverti arī raksti, kas ļauj iepazīt Annu Poļitkovsku kā apburošu un daudzšķautņainu personību. Izskaņā apkopota pasaules līderu, ievērojamu cilvēku un līdzgaitnieku reakcija uz viņas slepkavību, kā arī draugu, ģimenes locekļu un paziņu atmiņas par šo stipro, bezbailīgo sievieti.

 

 

     

 

 

      A. S. Gailītes darbs „Alīna” ir satriecošs kādas sievietes dzīvesstāsts gandrīz visa pagājušā gadsimta garumā. Grāmatas varones Alīnas likteni skāruši un ietekmējuši gandrīz visi 20. gadsimta traģiskie notikumi, kas risinājās Eiropā un pasaulē. Kā stāsta pati grāmatas autore, pavisam nejauši pie viņas nokļuvušas senas dienasgrāmatas, kurās Alīna Anteviča dokumentējusi visu savu dzīvi. Rakstniece darbā izmantojusi tikai nelielu daļu šo laikmeta liecību, taču kā arvien par savu varoni stāstījusi ar lielu sirsnību un sapratni. Gan laimīgas, gan nelaimīgas sakritības un pašas Alīnas azartiskā rakstura dēļ šī sieviete gan piedzīvojusi slavas spožumu Antverpenes nakts lokālos, gan izbaudījusi ciešanu biķeri izsūtījumā Tālajos Ziemeļos.

     M. V. Ljosa tiek uzskatīts par vienu no spožākajiem latīņamerikāņu literātiem. Lasītājiem šoreiz piedāvājam viņa spriedzes pilno romānu „Sliktā meitene”. 1950. gada vasarā Limā ierodas skaista pusaudze vārdā Lilija, un piecpadsmitgadīgais Rikardo viņā neprātīgi iemīlas. Meitenes stāsts par viņas čīliešu izcelsmi kādā brīdī tiek atmaskots kā klaji meli, un jaunieši izšķiras. Pēc desmit gadiem, dzīvodams Parīzē, Rikardo sastop sievieti, kura ir neparasti līdzīga Lilijai, bet kura šo saistību noliedz. Visu dzīvi Rikardo lemts ik pa laikam sastapties ar Liliju, un katru reizi viņā no jauna uzvirmo mīlas kaisle. Neatbildēts paliek jautājums, kas ir šī sieviete.

 

    
     P
ilnu jauno grāmatu sarakstu skatieties šeit.

     Nākamā jauno grāmatu diena abonementā – 1. februārī.

 

Līdzīgi raksti