No 2020. gada 3. līdz 31. augustam Rēzeknes Centrālās bibliotēkas abonementā apskatāma rēzeknieša Eduarda Utāna fotogrāfiju izstāde “Dzimtā Latgale” no cikla “Radošie lasītāji”.

Eduards dzimis 1961. gada 1. aprīlī Krāslavas rajonā, mācījies Rēzeknes 3. vidusskolā, pēc tam – 14. Rēzeknes profesionāli tehniskajā skolā. Fotografēšanas māku apguvis Maskavas politehnikumā, kuru absolvējis 1987. gadā, iegūstot fototehniķa diplomu. Vēlāk neklātienē mācījies Maskavas universitātes fotožurnālistikas fakultātē.

Kā fotogrāfs strādājis Rēzeknes Sadzīves pakalpojumu kombinātā, Rēzeknes Piena konservu kombinātā un no 1991. gada 5. septembra strādā laikraksta “Rēzeknes Vēstis” redakcijā par fotokorespondentu.

Fotoizstāde veltīta dzimtajai Latgalei. Fotogrāfijās pārsvarā iemūžināti Rēzeknes skati un rēzeknieši dažādos gadalaikos. Eduards fotomirkļos tvēris  gan Rēzeknes pilskalna un baznīcu skatus, gan ievērojamu novadnieku pieminekļus, izstaigājis klusākās pilsētas ieliņas un ar vērīgo fotogrāfa skatu spējis saskatīt neparasto mūsu Rēzeknes vaibstos.