PASĀKUMS ATCELTS!

Tikšanās ar dzejnieci L. Liepdruvieti

2020. gada 12. novembrī plkst. 15.00 Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā notiks tikšanās ar dzejnieci Līviju Liepdruvieti.

Līvija Liepdruviete (īstajā vārdā Līvija Smirnova) dzimusi Rēzeknes novada Rikavas pagasta Liepudruvās, absolvējusi Latvijas Universitāti un Rīgas Augstāko reliģijas zinātņu institūtu.

Dzejnieces radošais veikums apkopots dzejoļu krājumos “Mirkļu mozaīka” (1999), “Ļauj sirdij ziedēt!” (2001), “Te, zem saules” (2002), “Viss paliek debesīs” (2005), “Līpas vērsyunē” (2010), “Baltos mākoņos sapņi mīt” (2014) un “Pa saulis spaitu & Sirsnības ceļos” (2019).

Dzejnieces darbi publicēti arī laikrakstos un žurnālos (“Rēzeknes Vēstis”, “Katōļu Dzeive” u. c.), izdevumā “Latgalīšu dzejas antologija” (2001), mūsdienu latgaliešu dzejas antoloģijā “Susātivs” (2011), dzejas un fotoalbumā “Latgales sirdspuksti” (2015), kopkrājumā “Pyura skreine” (2016), latgaliešu literatūras almanahos “Olūts”.  Kopš 1999. gada viņas dzejoļi lasāmi arī dzejas almanahā “Rēzekne”.

Līvijas Liepdruvietes vārds saistāms arī ar bērnu dzeju – 2017. gada pavasarī klajā nāca krāsaina dzejoļu grāmata bērniem “Nu, paskat”, kurā izlasāmi 27 dzejoļi latviešu un latgaliešu valodā. Grāmatas ilustrācijas radījuši autores mazbērni Aleksandrs, Annamarija un Timurs.

Novadniece nodarbojas arī ar krievu dzejas atdzejošanu – krājumā “Viss paliek debesīs” izlasāmi Olgas Ors, Pāvela Plotņikova, Ivana Koroļkova dzejoļi latviski. Tāpat viņa ir tulkojusi Pjotra Antropova dzeju, Vladimira Artemjeva “Mātes lūgšanu” un Ļubas Vaseninas “Trīs lūgšanas”.

Interesenti laipni gaidīti pasākumā bibliotēkā! Iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 64622061.