Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Lasītveicināšanas programmas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” noslēguma pasākums „Lielie lasīšanas svētki 2023” 18. martā Rīgā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pulcēja aizrautīgos grāmatu lasītājus no visas Latvijas.


Foto: Inga Kaļva-Miņina

     Latvijas Nacionālās bibliotēkas izveidotā un vadītā lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” notiek jau 22. gadu. Kopš pašiem pirmsākumiem šajā lasīšanas izaicinājumā piedalās arī Rēzeknes Bērnu bibliotēka.

Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Jaunietis ir ceļā no bērnības pasaules uz pieaugušo dzīvi. Kā tikt pāri sāpīgiem notikumiem? Kā pieņemt to, ko nav iespējams mainīt, un neslēpties? Kā mainīt to, kas neapmierina? Kā augt sirdsgudram?

Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Lasīšana ir iespēja piedzīvot daudzas dzīves. Katra grāmata bagātina un ļauj iegūt pieredzi, ko savādāk nevarētu (vai pat negribētu) iegūt. Bērni lasīs labprātāk, ja redzēs, ka lasa viņu vecāki.

Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     Pusaudža gadu sākums ir tāds sarežģīts laiks, kad sevis meklējumi mijas ar piedzīvojumu kāri un apkārtējās pasaules izzināšanu plašākā kontekstā.