Foto: Maltas pagasta bibliotēka

Lai veicinātu bērnu un jauniešu interesi par literatūru un aktivizētu viņus lasīšanai, Rēzeknes novada Maltas pagasta bibliotēkā tāpat kā citās bibliotēkās tiek rīkoti dažādi lasīšanas veicināšanas pasākumi.

Literārais bērnu rīts „Burtus mākam – lasīt sākam!” (27. janvāris)

Uz pasākumu mazos pirmklasniekus aicināja gada simbols Zaķis, kurš bērnus iepazīstināja ar bibliotēku, lasīja grāmatu un kopā ar viņiem veica dažādus uzdevumus.

Tematiskā pēcpusdiena „Lieldienu zaķis ciemos nāca” (19. aprīlis)

Uz šo pēcpusdienu Lieldienu zaķis aicināja Maltas speciālās internātpamatskolas 3. un 4. klašu skolēnus. Pasākuma gaitā zaķis kopā ar bērniem minēja mīklas, skaitīja tautasdziesmas, dziedāja un zīmēja Lieldienu olas.

Literārais pasākums „Ceļojums grāmatu pasaulē” (2. septembris)

Šoreiz bibliotēkā ieradās Maltas 2. vidusskolas 3. un 4. klases skolēni ar mērķi tuvāk iepazīties ar grāmatu un žurnālu daudzveidību. Skolēni minēja krustvārdu mīklas, tika spēlētas burtu spēles, pēc izlasītā fragmenta skolēniem bija jānosauc grāmatas nosaukums un autors.

Dzejas pēcpusdiena „Kad starp dzejas rindām lapas čab...” (15. septembris)

Šī pasākuma mērķis bija veicināt bērnu interesi par latviešu dzeju un tās autoriem. Dzejas pēcpusdiena bija izdevusies un emocionāli piesātināta, jo skolēni ar interesi klausījās dažādu dzejnieku darbus, minēja mīklu pantus, klausījās mūziku, skaitīja savus mīļākos dzejoļus.

Radošo darbu izstāde „Rudenīgas fantāzijas” (28. septembris)

Sagaidot Miķeļdienu, bibliotēkā tika rīkota no dažādiem dārzeņiem un augļiem veidotu kompozīciju izstāde, kura priecēja gan mazos, gan lielos apmeklētājus.

Literārā pēcpusdiena „Gudru ņēmu padomiņu, grāmatiņas lasīdams” (21. oktobris)

Tradicionāli rudenī 4. klašu skolēniem tiek rīkota literārā pēcpusdiena, kurā tiek paziņoti vasaras „Lasīšanas maratona” rezultāti un spēlētas dažādas literāras rotaļas, tādējādi ļaujot skolēniem pārbaudīt savas zināšanas literatūras jomā.

Bērnu žūrija ekskursijā (25. oktobris)

Kā pateicība par iesaistīšanos grāmatu lasīšanā un vērtēšanā Bērnu žūrijas ekspertiem tika piedāvāta ekskursija uz Ludzu ar Ludzas bibliotēkas, amatnieku centra, novadpētniecības muzeja un Ludzas pilskalna apmeklējumu.

Literārā pēcpusdiena „Niķojamies, riķojamies un stiķojamies...” (9. decembris)

Bērnu literatūras nodaļā ieradās daudz mazu rūķīšu skaistās krāsainās cepurēs, jo „rūķu tēvam” rakstniekam Ērikam Kūlim tika svinēta jubileja. Bibliotēkas telpa bija pārvērtusies par pasaku mežu, kur kopā ar Bibliotēkas rūķiem tika apspriesti Ē. Kūļa grāmatu varoņu darbi, nedarbi un viņu piedzīvojumi, kā arī notika dažādas rūķiskas izdarības.

Antoņina Krūza,
Maltas pagasta bibliotēkas vecākā bibliotekāre