Katōļu Dzeive, Nr. 10. 2011

Numura roksti

„Atkluosim ticeibys skaistumu.” Voi myusdīnu pasaulī cylvāks vairs vyspuor var byut ticeigs – golvonuo redaktora īvodvuordi numuram ar puordūmom piec Vyspasauļa Jaunīšu dīnom Spānejā.

„Aicynojūt saglobuot ticeibu.” Par Rūžukrūņa duorza pasvieteišonu Viļānūs.

„Esi drūsmeigs i paļuoveibys pylns!” Fragments nu Apustuliskuo nuncija Luidži Bonacci uzrunys Jelgavys veiskupa Edvarda Pavlovska ordinacejis dīvkolpuojuma nūslāgumā.

„Jaunīšu dīnys veiskupa skatejumā.” Veiskupa Ontona Justa puordūmys piec Vyspasauļa Jaunīšu dīnom Spānejā.

„Gruomota, kura stuosta par cylvāka syuteibu.” Pāvesta Benedikta XVI aicynuojums jaunīšim skaiteit i puordūmuot Katehismu.

„Deļ kuo napīcīšams sadarynuošonuos laiks?” Prīstera Mariuša Kempa roksts par tū, cik nūzeimeigs ir sasagatavuošonys laiks pyrms lauleibom. Rokstu var skaiteit ari ite.

„Dzeive ceiņā ar satanu.” Saruna ar Storptautiskuos Eksorcistu organizacejis dybynuotuoju i vadeituoju prīsteri Gabrielu Amortu.

„Kod svātki saryupāti…” Par projekta „Procesejis drēbu īguode” i paveiktūs dīvnoma lobīkuortuošonys dorbu prezentaceju Nīdermuižys katuoļu bazneicā.

„Kulturalais analfabetisms.” Par latgalīšu literaturys vītu latvīšu kulturā. Rokstu var skaiteit ari ite.

„Goreiguo tāva lūma sv. Faustinys dzeivē.” Sagatavuots piec gruomotys „Muosa Faustina par goreigū vadeišonu”.

„Euharistija – mīlesteibys olūts.” Nu pāvesta Benedikta XVI viestejuma par Svātū Komuneju.

„Bazneica i sakramenti.” Par tū, kai vara, kura nuok nu Dīva, Bazneicā  teik nūdūta nuokamajom paaudzem.

„Myusdīnu civilizacejis krīze.” Par cīsšonom i Jezus paleidzeibu tymuos.

„Babeņ, biteitis bāg!” V. Tenčas-Goldmanes stuosteņš bārnim.

I. Urtānes dzeivuli „Dzeivuosim zali!” i „Lyugšona”.

„Kas myusim, Bieržgaļam i bieržgalīšim, ir Paulīne Zalāne-Vallena.” Par Paulīnes Zalānes-Vallenas īguļdejumu rakstnīka Ontona Rupaiņa puorapglobuošonā Latvejā i Ontona Rupaiņa muzeja materialim, nu kurim vīns ir Zalānes-Vallenas saglobuotuo muola krūze, kuru iz rakstnīka kopa juo bērēs izlyka muokslys zynuotnīks Juoņs Pujāts.

„Tim, kurim ryup latgalīšu literatura.” Par pasuokumim, kuri Rēzeknī i Bieržgalī nūtyka, gūdynojūt Ontona Rupaiņa i Paulīnes Zalānes-Vallenas literarū veikumu.

„Muna tāva dorba gaitu suokums.” Par Ludzys gimnazejis direktoru Juoni Turkopuli roksta juo dāls.

„Goreiguos muzykys koncerts Iergļūs.” Par koncertu bazneicā.

„Kod Jezus Bierneņš tevi sveicynoj…” Par Juoni Ivbuli.

„Paaudžu sasaukšona.” Par Bārzsolu dzymtys saliduojumu Rogovkā.

„Svātceļuojumu laiks!” Par Vydsmuižys draudzis ļaužu svātceļuojumu iz Lītuvu.

Informaceja par naseņ izdūtū Mariaņu kongregacejis tāva Viktora Pentjuša gruomotu „Dīva gudreiba”, kurā apkūpuotys juo goreigūs puordūmu meditacejis.