Adrese: Dricānu bērnudārzs, Dricāni, Dricānu pag., Rēzeknes nov., LV-4615

Ceturtdiena 11.00 – 19.00

Pusdienu pārtraukums 12.30 –13.00

Piektdiena, sestdiena, svētdiena: brīvdienas

Bibliotēka atrodas Dricānu ciema centrā, pirmsskolas izglītības iestādes ēkā. Tā ir pagasta kultūras, izglītības un informācijas iestāde. Bibliotēka nodrošina vispusīgus, operatīvus un kvalitatīvus vietējās sabiedrības vajadzībām atbilstošus informācijas pakalpojumus, brīvā laika izmantošanas iespējas. Pastāvīgi tiek nodrošināta bibliotēkas krājumu komplektēšana, izmantošana un uzglabāšana.

Piedāvājums

• Krājums:

- daiļliteratūra, uzziņu un nozaru literatūra pieaugušajiem, bērniem un jauniešiem;

Izdevumu veidi:

- grāmatas

- seriālizdevumi: laikraksti, žurnāli

- audiovizuālie resursi: CD, DVD

- spēles

- novadpētniecības materiāli; tematiskās mapes

• Starpbibliotēku abonementa pakalpojumi (SBA) – izdevumu pasūtīšana no citām bibliotēkām
  • Elektroniskais katalogs: ej.uz/e-katalogs
  • Lietotāju attālinātas autorizācijas datu piešķiršana
  • Attālināta  piekļuve e-katalogam, 3td e-grāmatu bibliotēkai
  • Attālināta izdevumu rezervēšana un lietošanas termiņa pagarināšana
  • Uzziņu sniegšana
  • Bezmaksas internets un  Wi-Fi
  • 5 datorvietas
  • Datorizdruka, kopēšana
  • Bezmaksas tiešsaistes datu bāzes Letonika.lv, Lursoft “Laikrakstu bibliotēka”
  • Konsultācijas: datorlietošana, e-pakalpojumu izmantošana dažādās dzīves situācijās, praktiski e-risinājumi
  • Pašvaldības un pagasta pārvaldes informatīvie izdevumi
  • Latvijas filmu portāls www.filmas.lv / neierobežota piekļuve
  • Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) digitālā kolekcija / neierobežota piekļuve

Bibliotēka piedalās lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” un piedāvā kļūt par lasīšanas ekspertiem.

Ierīkots bērnu stūrītis ar spēlēm, zīmēšanas un krāsošanas piederumiem, rotaļlietām, kā arī atpūtas istaba, kur organizē kino seansus.

Regulāri tiek rīkotas literatūras izstādes, kā arī radošo darbu izstādes – foto, rokdarbu, zīmējumu, gleznu u. c.

Tiek organizēti literārie un tematiskie pasākumi, bibliotekārās stundas, informācijas dienas, ekskursijas uz bibliotēku, tikšanās ar radošām personībām.

Bibliotēkas dati portālā: https://kulturasdati.lv/lv/bibliotekas/dricanu-pagasta-biblioteka

Publicitāte sociālo tīklu vietnē: https://www.facebook.com/Dric%C4%81nu-pagasta-bibliot%C4%93ka-109236443821731/

Esat mīļi gaidīti Dricānu pagasta bibliotēkā!

Sagatavoja Ināra Orlova