Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

     2018. gada 27. martā Rēzeknes Kultūras namā norisinājās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības Rēzeknes reģionālais fināls, kurā sacensības dalībnieki katrs piecu minūšu garumā lasīja fragmentu no paša izvēlētas grāmatas.

 

     Sacensības dalībniekus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Rēzeknes Centrālās bibliotēkas (RCB) direktore Marija Sproģe, “Vietējās Latgales Avīzes” žurnāliste  Skaidrīte Svikša, Rēzeknes novada bibliotēku darba speciāliste Valentīna Viša, RCB  vecākā bibliogrāfe Dzidra Germova un RCB direktores vietniece Ruta Suseja.

 

 

     No 10 dalībniekiem, kuri pārstāvēja gan Rēzeknes pilsētas, gan novada skolas, 1. vietu Skaļās lasīšanas sacensībā Rēzeknes reģionālajā finālā ieguva Sintija Diāna Potapova no Maltas vidusskolas 6. klases (skolotāja Nellija Krasnobaja), 2. vietā ierindojās Annija Igaune no Verēmu pamatskolas, savukārt 3. vietā – Viļānu vidusskolas skolēns Kristiāns Zaķēns. 12. maijā 1. vietas ieguvēja Sintija dosies uz Rīgu, lai pārstāvētu Rēzeknes reģionu Skaļās lasīšanas sacensības valsts finālā.

 

     Paldies Austrumlatgales radošo pakalpojumu centra “Zeimuļs” mūsdienu deju grupai “Shadow queens”, Rēzeknes 5. vidusskolas teātra pulciņa vadītājai Rūtai Dortānei un viņas audzēkņiem par priekšnesumu, kā arī sacensības dalībnieku atbalstītājiem un līdzjutējiem!

 

 

     12. maijā Nacionālajā skaļās lasīšanas finālā Rīgā katrs reģionālais uzvarētājs lasīs fragmentu no izvēlētās grāmatas un fragmentu no citas, iepriekš nezināmas grāmatas, kas viņam tiks iedota fināla norises rītā. Lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (ceļojošo kausu) skolai un individuālas balvas. Tāpat valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) bērnu direktoru iedvesmotāju.

 

     Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība 5.–6. klašu skolēnu vidū ar LNB Bērnu literatūras centra iniciatīvu pirmo reizi Latvijā tika uzsākta 2017. gada septembrī. Rēzeknē šī projekta reģionālais kurators ir pilsētas 2. bibliotēka.

 

     Iedibinot šo lasīšanas kampaņu, kas plānota kā ikgadējs pasākums, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

 

     Pasākuma fotoreportāžu skatieties šeit.