Foto: www.rezeknesbiblioteka.lv

Žurnāliste, ilggadēja sabiedriski reliģiskā žurnāla "Katōļu Dzeive" redaktore, viena no latgaliešu valodas zinošākajām speciālistēm Maruta Latkovska šogad 3. martā svinēja skaistu dzīves jubileju.

M. Latkovskas spalvai pieder grāmata "Unuceite", kurā apkopoti stāsti no savas un savu mazbērnu dzīves, pirms vairākiem gadiem pēc viņas ierosinājuma ir izdots K. Skalbes pasakas "Kaķīša dzirnavas" latgaliskais variants “Kačeiša patmaļis”, ir veikts liels darbs, lai vienā izdevumā apkopotu augu latgaliskos nosaukumus. Par Mūža ieguldījums latgaliešu kultūrā 2014. gadā M. Latkovska saņēma Latgaliešu kultūras gada balvu  “Boņuks”.

Bibliotēkas lasītavā līdz 15. martam ir aplūkojama M. Latkovskas jubilejai veltīta tematiska izstāde.

Laipni gaidīti bibliotēkā!