2020. gada 7. martā Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisinājās ikgadējie Lielie lasīšanas svētki – lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019” noslēguma  pasākums.

Sarīkojumā piedalījās ap 700 žūrijas bibliotēku pārstāvju – bērni, jaunieši un pieaugušie, kuri ieradās Rīgā no visas Latvijas, tostarp arī no Rēzeknes. Priekpilnā gaisotnē, kur katrs juta līdzi “savai grāmatai”, tika sveikti aizvadītā gada populārāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji un izdevēji.

Šogad LNB lasīšanas veicināšanas programmai “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” aprit jau 20 gadi. Programmas statistika liecina, ka 2019. gadā žūrijā un lasīšanas maratonā ir piedalījušies 17 219 lasītāji 654 bibliotēkās.

Rēzeknes Bērnu bibliotēku šogad pārstāvēja 2 vecumgrupas: Irbe Bārbala Kārkliņa (5+/9+ grupa) un vecāku žūrijas dalībniece Meldra Gailāne. Savukārt Rēzeknes 2. bibliotēkas sūtne bija Patrīcija Daugoviča (11+/15+ grupa). Uz pasākumu Rīgā šajā dienā devās arī Rēzeknes 2. bibliotēkas vadītāja Inta Anspoka.

Svētki noritēja  divās daļās: pasākums mazajiem lasītājiem 5+ līdz 9+ vecuma grupā un pasākums pusaudžiem un jauniešiem 11+ līdz 15+ vecuma grupā, kā arī “Vecāku žūrijas” dalībniekiem. Jāpiebilst, ka pasākuma dalībniekiem tika organizēta   ekskursija pa LNB un sarūpētas arī dāvanas.

Sarīkojumā tika godinātas arī “Lasīšanas vēstneses” no visiem reģioniem, tostarp Latgales reģiona pārstāve Meldra Gailāne, “Tēvu kampaņas” loterijas izlozes uzvarētāji, kā arī bibliotekāri, kuri grāmatu vērtēšanā prasmīgi iesaistīja vietējo kopienu.

2019. gadā tika vērtēta arī ģimeņu iesaiste kopīgā lasīšanā. Ļoti aktīvi strādājušas vairākas bibliotēkas, tajā skaitā Rēzeknes Bērnu bibliotēka, kura par ieguldīto darbu saņēma Atzinības rakstu.  Paldies visiem “Bērnu, jauniešu un vecāku  žūrijas 2019”  dalībniekiem par sadarbību lasīšanas veicināšanas programmas realizēšanā!

Nobeigumā jāpiebilst, ka “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” aizvadītā gada kolekcijā bija iekļautas 28 grāmatas no septiņām izdevniecībām. Lūk, grāmatas laureātes, kuras noteikti vērts izlasīt arī tiem, kas nepiedalās šajā lasītveicināšanas programmā!

5+ grupa

1. vieta ar 2553 balsīm – Einata Carfati, “Kaimiņi” (“Jāņa Rozes apgāds”);
    2. vieta ar 1647 balsīm – Sergejs Timofejevs, “Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi” (“Liels un mazs”);
    3. vieta ar 1339 balsīm – Jūdita Kopena, Marja Meijere, “Grāmata Benijam” (“Latvijas Mediji”).

9+ grupa

1. vieta ar 1105 balsīm – Klauss Hāgerups, “Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas” (“Zvaigzne ABC”);
    2. vieta ar 1029 balsīm – Agnese Vanaga, “Plastmasas huligāni” (“Jāņa Rozes apgāds);
    3. vieta ar 614 balsīm – Mihaels de Koks, “Rozija un Musa, meitene un zēns” (“Pētergailis”).

11+ grupa

1. vieta ar 442 balsīm – Māris Rungulis, “Trīs nāves Mārtiņdienā” (“Liels un mazs”);
    2. vieta ar 407 balsīm – Sīri Petešena, “Burbulis” (“Latvijas Mediji”);
    3. vieta ar 351 balsi – Frīda Nilsone, “Ledusjūras pirāti” (“Jāņa Rozes apgāds”).

15+ grupa

1. vieta ar 377 balsīm – Nikola Jūna, “Viss, itin viss” (“Zvaigzne ABC”);
    2. vieta ar 239 balsīm – Dženifera Nivena, “Mūsu spožās dienas”, (“Zvaigzne ABC”);
    3. vieta ar 145 balsīm – Toms Kreicbergs, “Havanas kaķu karalis” (“Zvaigzne ABC”).

Vecāku žūrija

1. vieta ar 654 balsīm – Linda Malelija Hanta, “Zivs kokā” (“Zvaigzne ABC”);
    2. vieta ar 239 balsīm – Andris Akmentiņš, “Skolotāji” (“Dienas Grāmata”);
    3. vieta ar 243 balsīm – Benedikts Velss, “Vientulības gals” (“Jāņa Rozes apgāds”).