Ērihs Fromms

„Mīlestības māksla”

Šī grāmata vēlas pārliecināt lasītāju, ka visiem viņa mīlas centieniem ir lemts izgāzties, ja viņš netieksies jo aktīvi pilnveidot savu personību, ka apmierinājumu personiskajā mīlestībā nevar gūt, nespējot mīlēt savu tuvāko bez patiesas pazemības, drosmes, ticības un disciplīnas. Nodaļās tiek skaidrota mīlestība kā atbilde uz cilvēka eksistences jautājumu, mīlestība un tās sairšanas process, mīlestības prakse, kā arī mīlestības objekti.

Šis pasaules slavenais darbs palīdzēs rast atbildes uz jautājumiem, vai mīlestība ir māksla, vai arī tā ir patīkams pārdzīvojums, kuru var baudīt, pateicoties laimīgai nejaušībai.

 
Rindiņas no grāmatas –
„Mīlestība ir aktīvs spēks cilvēkā; spēks, kas izlaužas cauri sienām, kuras šķir cilvēku no apkārtējiem līdzcilvēkiem, spēks, kas vieno viņu ar pārējiem; mīlestība liek cilvēkam pārvarēt izolācijas un atšķirtības sajūtas, tomēr tā ļauj viņam būt pašam.”
Pārbaudīt pieejamību
 

Dace Rukšāne

„Simts seksīgas sestdienas”

Grāmatā apkopotas Daces Rukšānes savulaik „SestDienā” publicētās slejas par vīriešu un sieviešu romantiskajām un erotiskajām attiecībām, kas ir bijis viens no visvairāk lasītajiem materiāliem avīzē.

 
Rindiņas no grāmatas –
„Redzi, zaķītis jau var uz īsu brīdi no tēlot lauvu – uzvilkt masku, parūkt, izriest plecus, taču ar laiku tik un tā atklāsies, ka viņam garšo burkāni, nevis gaļa. Tajā brīdī tas, kurš visu laiku domājis, ka dzīvo ar lauvu, būs vīlies līdz sirds dziļumiem. Bet zaķītis jau nav slikts, un ir miljoniem tādu, kuri labāk vēlētos redzēt sev līdzās mazu pūkainu garausi, nevis rēcošu plēsoņu.”
Pārbaudīt pieejamību
 

Brenda Šošanna

„Dzens un iemīlēšanās māksla”

Šī grāmata domāta ne tikai tiem, kuri vēlas izbaudīt mīlestības pilnas attiecības, bet arī tiem, kuri vēlas izbaudīt savu dzīvi pilnībā. Tas ir ielūgums doties pa šo brīnumaino ceļu. Tiek lūgta neliela izturība, vēlme stāties pretī ēnām, kas izzudīs, līdzko mēs uzaicināsim gaismu. Grāmatas autore ir attiecību eksperte un vada seminārus par dažādiem psiholoģijas aspektiem, dzenbudismu un attiecībām.

 
Rindiņas no grāmatas –
„Lai arī ko mēs nespētu mīlēt vai pieņemt otrā cilvēkā, tas ir atspulgs tam, ko mēs nevaram mīlēt vai pieņemt sevī. Mēs esam piesaistījuši šo cilvēku tikai tādēļ, lai nedaudz labāk saskatītu sevi.”
Pārbaudīt pieejamību
 

Deivids Nīvens

„100 vērtīgi padomi, kā veidot lieliskas attiecības”

Populārais amerikāņu psihologs un sociologs Deivids Nīvens sniedz vērtīgus padomus un interesantas atziņas, kuras katrs lasītājs var attiecināt uz savu dzīvi un ņemt vērā, lai gūtu prieku attiecībās ar partneri. Saskatiet iespējas tur, kur citi redz šķēršļus. Akcentējiet pozitīvo visās dzīves jomās. Iemācieties saskatīt burvību ikdienā un rūpēs par mīļoto cilvēku. Neesiet skaudīgi. Saglabājiet mieru jebkurā situācijā. Atvēliet laiku atpūtai. Uzticieties viens otram. Atcerieties, ka laba humora izjūta padara ikdienu krāsaināku un palīdz aizmirst neveiksmju smagumu.

 
Rindiņas no grāmatas –
„Televīzija demonstrē visdažādākos attiecību modeļus (..). Televīzija izraisa ne vienu vien problēmu un varbūt tikai pavisam retu reizi sniedz kādu risinājumu mūsu attiecību dažādajās situācijās. Tā vietā, lai pavadītu laiku pie televizora, labāk pievērsieties savu attiecību stiprināšanai.”
Pārbaudīt pieejamību
 

Gregs Bērents, Liza Tučillo

„Kā zināt, vai tevi mīl”

Grāmatas autori – seriāla „Sekss un lielpilsēta” scenāriste un konsultants – sniedz padomus sieviešu dzimuma pārstāvēm, kā izprast to, ko domā un dara vīrietis.

Pārbaudīt pieejamību  
 

Džošua Heriss 

„Ardievas randiņiem”

Grāmatas autors prezentē kādu mūsdienu jauniešiem visai pārsteidzošu ideju – atteikšanos no randiņiem, tā veidojot pavisam jaunu attieksmi pret romantiku un attiecībām. 

 
Rindiņas no grāmatas –
„(..) randiņi rada mākslīgu vidi, kura neatklāj cilvēka pozitīvās un negatīvās rakstura īpašības. Randiņā cilvēks var savaldzināt otru, tādējādi paverot sev ceļu uz šī cilvēka sirdi. Viņš brauc ar skaistu mašīnu un par visu samaksā; viņa savukārt izskatās vienkārši satriecoši. Nu un tad? Randiņš neko nepasaka par cilvēka raksturu vai spēju būt par labu vīru vai sievu.” 
Pārbaudīt pieejamību  
 

Dzintra Doriņa

„Vīrietim un sievietei”

Grāmatas autore psiholoģe jautājumu un atbilžu veidā palīdz raisīt sasāpējušu savstarpējo attiecību mezglus, kas veidojušies vīrieša un sievietes intīmajā dzīvē, iepazīstina ar laimīgas ģimenes dzīves likumsakarībām vēdiskās dzīves mācības kontekstā un asi vēršas pret sabiedrības erotizāciju un neveselīgu stereotipisku mītu izplatīšanu.

Pārbaudīt pieejamību
 

„Mīlestības vārdnīca”

Šajā cilvēka seksualitātes skaidrojošajā vārdnīcā apkopoti ar cilvēka dzimumdzīvi saistīto vēstures, mitoloģijas, kultūras, medicīnas, seksoloģijas un seksopatoloģijas terminu skaidrojumi.

Pārbaudīt pieejamību
 

Leila Laundesa

„Slepenie seksuālie signāli”

Šī grāmata palīdzēs apgūt 26 slepenos seksuālos signālus un reālu paņēmienu kopumu, iemācot, kā soli pa solim kļūt par iepazīšanās ekspertu, pareizi formulēt iepazīšanās frāzes, nekad vairs nedzirdēt vārdu „nē”, meklēt seksu pareizajās vietās, saprast, kad ir piemērots brīdis jautājumam, kad – skūpstam, kad – telefona zvanam, kā arī daudz ko citu.

 
Rindiņas no grāmatas –
„Viens no iemesliem, kāpēc vīrieši nespēj saprast sievietes, ir tas, kas sievietes smadzenes pastāvīgi analizē visu notiekošo informāciju par vīrieti. Un ne jau „sava prieka pēc”. No brīža, kad atverat muti, jūs tiekat izmēģināts pastāvīga partnera lomai. Tāpēc esiet uzmanīgi! Necentieties balstīties savā personīgajā pieredzē – ar partneres pieredzi būs vairāk nekā pietiekami!”
Pārbaudīt pieejamību
 

Šārona Bidalfa, Stīvs Bidalfs

„Kā nosargāt mīlestību”

Grāmatas autori – ģimenes konsultanti ar daudzu gadu pieredzi – stāsta par to, kas un kāpēc mūs saista pie otra cilvēka, par pienākuma sajūtas attīstīšanos, par attiecību krīzes pārvarēšanu, veiksmīgu seksa un romantisku jūtu apvienošanu, kā arī citiem līdzīgiem jautājumiem.

 
Rindiņas no grāmatas –
„Attiecību ziņā mēs darbojamies „autopilota” režīmā, un mūs valdzina gan redzamās, gan arī paslēptās īpašības. Tādējādi pāra attiecības visbiežāk izveidosies cilvēkiem, kuri ārēji ir atšķirīgi, bet dziļākajā būtībā ļoti līdzīgi.”
Pārbaudīt pieejamību
 

Hulians Melgosa, Anete D. Melgosa

„Kopā uz mūžu”

Praktiska grāmata, kas spēj mīlētājus pavadīt cauri visai dzīvei, jo ietver visu pāra kopējo dzīvi: no draudzības sākuma līdz pat sirmam vecumam.

 
Rindiņas no grāmatas –
„Mums visiem ir nepieciešams mīlēt un tikt mīlētiem. Veselīga laulība izveido ideālu kontekstu, kurā varam kopt un veidot šādu mīlestību. Tomēr – kāda īstenībā ir mīlestības nozīme? Klasiskajā grieķu valodā par mīlestības jēdzienu runāts vairākos veidos. Viens no tiem ir attiecināms uz agape, cēlu mīlestību, kas balstīta uz altruismu. Šis ir apstiprinājums mīlestībai un visu mīlestību veidu pamats.”
Pārbaudīt pieejamību
 
 

Apskaties arī...

 

Virtuālā izstāde

DZEJOĻI PAR MĪLESTĪBU