Šurp grāmatas, uz skolu

     Tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, esam sagatavojuši grāmatu izlasi, kura noderēs tiem, kuri mācās vai studē. Šeit jūs atradīsiet informāciju dažādām ar mācību procesu un skolā iešanu saistītām vajadzībām, sākot ar mācīšanās spēju attīstīšanu, domraksta vai diplomdarba rakstīšanu, atmiņas trenēšanu, veiksmīgu eksāmenu kārtošanu, cīņu ar stresu, bailēm vai bezmiegu, sevis izzināšanu, pašapziņas celšanu, cīņu ar saskarsmes problēmām u. tml. un beidzot ar dzejas rindām par skolu un skolotājiem.

 

 

 

 

Braiens Dankalfs

„Kā nolikt jebkuru eksāmenu”

Mēs visi reizi pa reizei kārtojam eksāmenus, un rets ir cilvēks, kas no tiem nebaidās. Bet baidīties patiešām ir lieki. Galvenie eksāmena kārtošanas paņēmieni ir vienkārši, tos var izmantot jebkurā disciplīnā. Grāmatā aplūkoti šādi jautājumi: atkārtošana, nesaprotamā pārvarēšana, biļetes lasīšana, vislabākais laika iedalījums eksāmenā, eksāmena nervu drudža uzveikšana.

Pārbaudīt pieejamību

 

Umberto Eko

„Kā uzrakstīt diplomdarbu”

Umberto Eko ir ne tikai pasaulslavens itāļu rakstnieks, bet arī izcils zinātnieks, semiotikas profesors un neskaitāmu teorētisku darbu autors. Viņa padomi lieti noderēs katram, kurš ķēries pie zinātniskā darba rakstīšanas un gatavojas to darīt nākotnē. Tie būs neatsverami gan humanitāro zinātņu, gan citu specialitāšu studentiem. Umberto Eko rakstnieka talants un dzirkstošais humors sniegs intelektuālu baudījumu arī tiem lasītājiem, kuri augstskolu jau beiguši un ar zinātnisko darbību nav saistīti. Uzzini: kā izvēlēties zinātniskā darba vadītāju un tēmu; kā strādāt ar avotiem un sistematizēt iegūto materiālu; kā izveidot darba plānu, kādi ir teksta rakstīšanas galvenie principi; kā noformēt gatavo diplomdarbu, kādi ir zinātnisko darbu rakstīšanas nosacījumi Latvijas augstskolās.

Pārbaudīt pieejamību

 

„Latviešu literatūras konspekti”

Šī grāmatiņa palīdzēs labāk sagatavoties latviešu literatūras eksāmeniem. Tā īsi un koncentrēti atgādinās galveno literārajos darbos, kurus vairs nav laika (pār)lasīt.

Pārbaudīt pieejamību

 

„Skolēnu domrakstu un jaunrades darbu krājums”

Krājums sastāv no divām nodaļām. Pirmajā ietverti pamatskolas skolēnu darbi, tajos var atrast vēstījuma, apraksta, pārsprieduma tipa domrakstus un daiļdarbu varoņu raksturojumus. Ir arī domraksti par brīvajiem tematiem. Otrajā nodaļā apkopoti vidusskolēnu domraksti, tajos valda it kā sacensības gars, erudīciju apvienojot ar tēlainību.

Pārbaudīt pieejamību

 

„Latvieši”

Garlība Merķeļa piemiņai veltītā skolēnu domrakstu konkursa darbi, kuri tapuši laika posmā no 1992. līdz 2001. gadam. Skolēni, kuriem domraksti jāraksta tagad, šajā krājumā var pasmelties iedvesmu un idejisko pieredzi.

Pārbaudīt pieejamību

************************************************************************************************

Juris Riņķis

„Mācīšanās spēju attīstīšana”

Grāmatā apkopotas 11 sarunas, kas veltītas tradicionālās mācīšanās un izglītības sistēmas nepilnībām. Autors akcentē radošas domāšanas nepieciešamību un meklē atbildes uz jautājumiem, kā izvairīties no mācīšanās kļūdām, kā paaugstināt mācīšanās efektivitāti, kā veidot radošu pieeju mācībām un kā no informācijas iegaumēšanas pārorientēties uz informācijas atlasi un lietošanu. Grāmata būs saistoša lasāmviela visiem, kas saistīti ar mācību procesu, kā arī tiem, kas interesējas par smadzeņu darbību, atmiņu un kreativitāti.

Pārbaudīt pieejamību

 

O. Andrejevs, Ļ. Hromovs

„Ātrlasīšanas un atmiņas trenēšanas tehnika”

„Strādājot ar šo grāmatu, jūs apgūsiet jaunu darbības veidu. Piedāvātās metodikas ļauj smadzenēm izmantot efektīvākas programmas, formē jaunus informācijas pārkodēšanas veidus. Lasa visi, bet ātri lasīt prot tikai nedaudzi. Jūs varat kļūt par vienu no viņiem. Sākot darbu ar šo grāmatu, jūs dodaties garā augšupejas ceļā uz savas intelektuālās attīstības virsotnēm.” (O. Andrejevs, Ļ. Hromovs.)

Pārbaudīt pieejamību 

 

Timotijs Dž. Keigals

„Uzstāšanās māksla”

Šī grāmata palīdzēs attīstīt uzstāšanās stilu, kas ir organizēts (izveidojiet skaidru un saistošu vēstījumu), dedzīgs (nododiet savu vēstījumu ar pārliecību), saistošs (dibiniet kontaktu ar jebkuru auditoriju) un dabisks (jūsu runasveids līdzināsies sarunai un tomēr būs pārliecinošs). Jūs uzzināsiet, kā izprast savu auditoriju un vingrināties, lai jūsu prasmes nepieviltu.

Pārbaudīt pieejamību

 

Dzintra Mendziņa

„Vārds. Doma. Runa”

Grāmata adresēta visiem, kuriem jāstājas publikas priekšā, un iepazīstina ar komplekso runas pilnveidošanas metodi, kura balstās uz zinātnes atklājumiem par cilvēku, tā ir arī ārstnieciska, jo atbrīvo cilvēku no stresa, tādējādi ļaujot brīvi izpausties.

Pārbaudīt pieejamību

 

Kaludija Nelke

„Prezentēšana”

Šajā rokasgrāmatā jūs uzzināsiet, kā ar panākumiem prezentēt, kā sekmīgi sagatavoties prezentācijai, kā prezentēto nostiprināt klausītāju atmiņā, kādas ir biežāk pieļautās kļūdas prezentācijās un kā tās novērst.

Pārbaudīt pieejamību

 

Anita Bišofa, Klauss Bišofs

„Sevis menedžments”

Šajā rokasgrāmatā jūs uzzināsit, kā pareizi organizēt savu laiku, kā efektīvi sastrādāties ar citiem, kā vispareizāk sevi novērtēt un kā noteikt savus mērķus un tos realizēt.

Pārbaudīt pieejamību

************************************************************************************************

Maikls Dž. Gelbs

„Domā kā Leonardo da Vinči”

Par ģēnijiem nepiedzimst – par tādiem kļūst. Katrs cilvēks ir apveltīts ar neierobežotām spējām mācīties un radīt. Jūs varat atklāt sava prāta neizmantotās iespējas, asināt maņas un attīstīt talantus, mācoties no visu laiku dižākā ģēnija – Leonardo da Vinči. Šajā grāmatā jūs uzzināsiet, kā risināt problēmas, kā domāt radoši, kā izteikt sevi, kā priecāties par apkārtējo pasauli, kā nospraust mērķus un dzīvot līdzsvaroti, kā rast saskaņu starp prātu un ķermeni.

Pārbaudīt pieejamību

 

„Domāšanas māksla ikvienam jeb kā domāt ar prieku un azartu”

Pilnveidot savu domāšanas un mācīšanās procesu nekad nav par vēlu. Grāmata skaidro, kādēļ domāšana ir tik svarīga, kā to vingrināt un attīstīt. Katram no mums ir sava izpratne par domāšanas procesu un sava vērtīgo domu radīšanas un sadzīves domāšanas pieredze. Savu pieredzi, kā domāt analītiski, dialogā, neierobežojot sevi, sniedz arī sabiedrībā pazīstamas personības.

Izdevuma tapšanas procesā grāmatas veidotāji jautāja 16 līdz 20 gadus veciem jauniešiem, ko viņi vēlas uzzināt par domāšanu. Gatavojot grāmatu, jauniešu vēlmes tika ņemtas vērā. Dažas atbildes: domāt īsi, konkrēti un ātri, lai es ātri prastu nonākt pie visām lietām; kā apstrādāt lielu informācijas daudzumu un tomēr vakarā mierīgi aizmigt; kā „izfiltrēt” galveno, jo informācijas ir daudz; iemācīties soļus, kā apgūt jaunas zināšanas; kā diskutēt, argumentēt.

Pārbaudīt pieejamību

************************************************************************************************

Andrejs Kurpatovs

„Līdzeklis pret bezmiegu”

Lietišķa grāmatiņa, kas vienkārši, saprotami un konkrēti stāsta par miega traucējumiem un paņēmieniem, kā ar šo problēmu cīnīties. Miega traucējumi var būt dažādi: grūtības ar aizmigšanu, trausls miegs, mošanās naktī (vai pārāk agri no rīta), miegainība dienā, murgaini sapņi u. tml. Šajā grāmatā jūs atradīsit sīkus bezmiega cēloņu aprakstus, turklāt tajā minētas arī efektīvas psihoterapeitiskās tehnikas, kas palīdz atbrīvoties no bezmiega.

Pārbaudīt pieejamību

 

Andrejs Kurpatovs

„Līdzeklis pret bailēm”

Kāpēc cilvēki uztraucas? Kādas mēdz būt bailes un ko ar tām iesākt? Vai satraukums var rasties bez iemesla? Kā palīdzēt sev tad, kad pārņēmusi panika? Vai ir aizsardzība pret bailēm? Kāda ir baiļu formula? Šī grāmata atklās jūsu baiļu iedabu un iemācīs uzveikt tās.

Pārbaudīt pieejamību

 

Aina Ozoliņa Nucho, Māra Vidnere

„Stresa menedžments”

Grāmata sniedz ieskatu daudzveidīgajos stresa cēloņos un tā izpausmēs. Jebkurš lasītājs var atrast savai situācijai raksturīgus stresa izcelšanās iemeslus. Raksturīgi, ka, izjūtot psiholoģisku spriedzi, cilvēks bieži vien nevar pateikt tā cēloni. Pareiza stresa diagnoze sekmē līdzekļu izvēli tā novēršanai. Visi interesenti, kas vēlas stiprināt vai atgūt veselību, grāmatā atradīs izsmeļošas teorētiski pamatotas atziņas, kas pielietojamas gan individuāli, gan grupu terapijā.

Pārbaudīt pieejamību

Citas grāmatas par stresu

 

Ričards Karlsons

„Neuztraucieties par nebūtiskām lietām”

Autors 136 spožās esejās izklāsta vienkāršus paņēmienus, kā panākt, lai jūs netracinātu dzīves sīkumi, tātad – kā mainīt savu attieksmi pret dzīvi, kā tikt galā ar dusmām, rūpestiem un bailēm. Tie ir praktiski padomi, kā saglabāt mieru ārkārtīgi steidzīgajā un stresa pilnajā dzīvē. Jūs iemācīsieties paraudzīties uz visu vienkāršāk un veselīgāk, ja kaut nedaudz pārkārtosiet savu ikdienu, izmantojot R. Karlsona ieteikumus. Filozofijas zinātņu doktors R. Karlsons tiek uzskatīts par vienu no stresa mazināšanas ekspertiem ASV un visā pasaulē.

Pārbaudīt pieejamību

 

Normens Vinsents Pīls

„Pozitīvās domāšanas spēks”

Autors pierāda ticības lielo spēku un nozīmi ikdienā. Izmantojot šajā grāmatā aprakstītās praktiskās metodes, jūs varat iegūt nepieciešamo enerģiju, lai sasniegtu savus mērķus un piepildītu cerības.

Jūs iemācīsities, kā ticēt sev un visam, ko jūs darāt; iegūt jaunu spēku un pārliecību; attīstīt spējas savu mērķu sasniegšanai; atbrīvoties no stresa un paraduma raizēties; uzlabot personiskās attiecības un lietišķo saskarsmi; kontrolēt situāciju un mīlēt sevi.

Pārbaudīt pieejamību

************************************************************************************************

Andreass Edmillers, Tomass Vilhelms

„Manipulēšana”

Rokasgrāmatā jūs uzzināsiet, kā pazīt manipulēšanu, iemācīsieties noteikt manipulatora stratēģiju, redzēsiet, ar kādiem līdzekļiem manipulēšanu var sekmīgi pārtraukt.

Pārbaudīt pieejamību

 

Mišela Eljota

„Proti aizstāvēt sevi”

Gandrīz katrs bērnībā ir cietis pārestību – varbūt to nodarījuši brāļi, māsas vai kaimiņi, varbūt vainīgi ir bijuši pieaugušie vai skolas biedri. Ja tev dara pāri, tu sāc baidīties, jūties bezpalīdzīgs un vientuļš. Taču katra pienākums ir aizstāvēt sevi un panākt, lai vardarbība izbeigtos. Šī grāmata pastāstīs, ko reālu var darīt, lai pārtrauktu pāridarījumus sev, kā sadraudzēties ar citiem un kā stiprināt savu pašcieņu.

Pārbaudīt pieejamību

 

Berbela Vardecka

„Pļauka dvēselei”

Aizvainojums ir reakcija uz notikumiem, kas ievaino mūsu dvēseli. Mēs to izjūtam kā pļauku dvēselei, jo tas tiešā veidā aizskar mūsu pašvērtējuma izjūtu. Aizvainojuma reakciju var izraisīt gan sīki atgadījumi un citu cilvēku nelaipnums, gan nepārprotams atraidījums, kad, piemēram, tiek noniecinātas mūsu jūtas vai kad mūs nepieņem kārotajā amatā. Šajā grāmatā jūs uzzināsiet, kā veselīgāk attiekties pret aizvainojumiem, lai tie pēc iespējas mazāk traumētu jūsu un jums tuvo cilvēku dzīvi.

Pārbaudīt pieejamību

 

Filisa Kristala

„Iekšējās važas krīt”

F. Kristala ir padziļinājusi un attīstījusi tālāk K. G. Junga dzīļu psiholoģiju, mācību par arhetipiem, sapņiem u. c. un izveidojusi pati savu konsultatīvu metodi. Tā dod iespēju tiešam dialogam ar neapzināto psihi, izmantojot autores izstrādātās un gadu desmitos praksē pārbaudītās vizualizācijas tehnikas. Tās palīdz atbrīvoties no bailēm, no psihiskas atkarības, kura var būt sākusies jau bērnībā, no pakļaušanās autoritatīvām personām un šabloniem, lai mēs būtu iekšēji brīvi un varētu paļauties paši uz savu apziņu, kas mūs vada.

Pārbaudīt pieejamību

************************************************************************************************

„Personības pašizjūta un identitāte”

Raksti grāmatā izkārtoti trīs nodaļās. Pirmajā nodaļā risināti personības pašizjūtas teorētiskie jautājumi, otrajā – pašizjūta bērnībā, bet trešā nodaļa veltīta pašizjūtas un identitātes problēmām pusaudžu, jauniešu un pieaugušo attīstībā.

Pārbaudīt pieejamību

 

Arvīds Kalme

„Kāds es esmu?”

Cilvēkam vislielākais noslēpums un visurdošākais jautājums ir viņš pats. Kas es esmu un kāds es esmu? Vai esmu intraverts vai ekstraverts, sangviniķis vai flegmatiķis, pragmatiķis vai mākslinieks, feldmaršals vai dziednieks, manipulators vai manipulējamais? Un ko par mani stāsta mana plauksta? Paškritiski atbildot uz dažādu testu un anketu jautājumiem, varat iegūt visai objektīvu priekšstatu par savu personību un varbūt pieņemt kādus lēmumus rīcības korekcijai.

Pārbaudīt pieejamību

************************************************************************************************

Anita Naika

„Noticēt sev”

Grāmata jaunām meitenēm, kura pastāstīs, kā uzlabot priekšstatu pašai par sevi, pārvarēt bailes no neveiksmēm, iegūt ticību savām spējām un iekšēju spēku pretoties tiem, kas grib kontrolēt otra dzīvi.

Pārbaudīt pieejamību

 

„Tu un…”

Žurnāla „Sīrups” apkopotas pusaudžu vēstules un uz tām sniegtās ekspertu atbildes par dažādām tīņiem svarīgām problēmām – kā labāk sagatavoties eksāmenam, kā atrast dzīves jēgu, kā risināt neskaidros jautājumus attiecībās ar draugiem, pretējo dzimumu un vecākiem.

Pārbaudīt pieejamību

 

Emma Kenedija

„Kā audzināt vecākus”

Grāmata stāsta par vecākiem, sākot ar vēsturi un beidzot ar molekulām, no kurām viņi sastāv, un sniedz visas zināšanas, kas vajadzīgas vecāku savaldīšanai. Iemācieties noteikt vecāku tipu, aprēķiniet, cik apjukuši esat katrā dzīves situācijā, un vienreiz par visiem laikiem aptveriet, ka beidzot ne tikai pazīstat vecākus, bet spēsiet viņus kontrolēt ar dzelžainu tvērienu. Pārgalvīga, saprotama un vērtīga lasāmviela ikvienam, kas visās nelaimēs vaino vecākus. Un kurš tad tā nedara? Autore, komēdiju aktrise, šajā grāmatā ar humora pieskaņu māca, kā apieties ar vecāko paaudzi katram, kurš mana, ka mainījies lomām ar saviem vecākiem.

Pārbaudīt pieejamību

************************************************************************************************

Pema Brauna

„Mīļo skolotāj!”

Šajā grāmatiņā skolēni var pasmelties idejas un labus vārdus, ar kuriem pateikt paldies saviem skolotājiem.

Pārbaudīt pieejamību

 

„Saullēkti”

Dzejoļi par bērnību un skolu.

Pārbaudīt pieejamību